Paweł Sajda z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Jakub Zima

Doskonałe wiadomości dotarły do nas z Opola. Po kapitalnym turnieju Paweł Sajda, reprezentant Leone Imperium Boxing Wałbrzych, zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w boksie. Drugi z naszych zawodników, Piotr Tobolski odpadł w ćwierćfinale.

Paweł Sajda przez cały turniej walczył niemal bezbłędnie. Już na etapie eliminacji pokonał faworyta do złota, reprezentanta kraju, Adama Kulikaz Lublina. Swojego pogromcę znalazł dopiero w półfinale. Sama walka o awans, do pojedynku o złoty medal przebiegała po myśli wałbrzyskiego boksera. Była bardzo wyrównana i przyniosła trochę goryczy.

Sztab szkoleniowy Pawła Sajdy był niezadowolony z werdyktu sędziów, którzy lepiej ocenili rywala. Oskar Serafin zwyciężył Sajdę stosunkiem głosów 3:2 (30:27, 27:30, 30:27, 27:30, 28:29). Pechową porażkę podopieczny trenera Sadłonia powetował sobie zdobywając brązowy krążek.

foto użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Siatkówka: Aqua Zdrój zgodnie z planem

Pewne i zasłużone zwycięstwo jakie odnieśli siatkarze MKS Aqua Zdrój Wałbrzych, dało drużynie awans na pozycję wicelidera w tabeli II ligi grupy 4. Jest to dobry symptom przed kolejną fazą sezonu, w którym wałbrzyski zespół będzie miał okazję powalczyć o powrót do I ligi siatkówki mężczyzn. Trzy zwycięstwa z rzędu […]