Catch The Dream – Anien projekt szkolenia bramkarzy

Jakub Zima
To projekt stworzony z myślą o szkoleniu bramkarek/bramkarzy w Polsce, który powstał przy współpracy z fundacja KA 4 resPect. Treningi bramkarskie prowadzone są przez reprezentantki Polski – Annę Szymańską i Annę Palińską.
– Projekt “Catch The Dream” powstał z myślą o szkoleniu młodych bramkarek, o podnoszeniu ich poziomu sportowego. Chcemy przekazywać im naszą wiedzę oraz doskonalić umiejętności poprzez specjalistyczny trening bramkarski. Technika gry bramkarza nie jest łatwa, skupia w sobie wiele ważnych elementów, dlatego najważniejsza jest praca u podstaw – mówi Anna Palińska.
– Sposób gry bramkarki ewoluował na przestrzeni wielu lat. Kiedyś jej jedynym zadaniem było łapanie piłki – teraz, po kilku zmianach w „Przepisach gry”, bramkarka musi biegle opanować różnego rodzaju techniki i strategie. Zadania stały się trudniejsze technicznie, nie tylko dlatego, że zawodniczki drużyny przeciwnej oddają mocniejsze i celniejsze strzały. Taktyczne znaczenie bramkarki dla zespołu wzrosło, a obszar jej działania to już nie tylko jej własne pole karne. Bramkarka jest także: organizatorką, liderką i trenerką linii obrony. Oprócz opanowania wyżej wymienionych elementów, oczekuje się także konkretnych predyspozycji fizycznych – siły i szybkości, w połączeniu z dobrą koordynacją ruchową. Nie ulega wątpliwości, że bramkarka musi być zawodniczką KOMPLETNĄ pod względem fizycznym, technicznym, taktycznym i psychologicznym – tłumaczy Anna Szymańska
Tak o swoim projekcie mówią jedne z najlepszych bramkarek w kraju. Z dużą ciekawością będziemy się przyglądać, bądź co bądź, bardzo interesującemu projektowi.
źródło: FB Catch The Dream

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Złoto i brąz wałbrzyskich karateków

Kolejny wyjazdowy weekend zawodników Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha. Tym razem do Warszawy pojechało dwoje najbardziej utytułowanych zawodników tego klubu, aby podczas najbardziej prestiżowej imprezy karate na którą przyjeżdżają najlepsi zawodnicy z całego świata powalczyć o medale. W 12 Gali Kokoro Cup udział wzięli zawodnicy z Ukrainy, Szwecji, […]