06/03/2021

Zagrają dla Jaro

Patryk Jaroczyński ps. Jaro – piłkarz rocznika 2007. Przygodę z piłką nożną rozpoczął pięć lat temu w AP Champions Nowa Ruda. W lutym 2019 zdiagnozowano u Patryka nowotwór złośliwy. Cała Nowa Ruda przez kilka miesięcy była zaangażowania w różnego rodzaju imprezy charytatywne, mające na celu zebranie funduszy na jego leczenie. Niestety Patryk przegrał swoją walkę 28 września 2019.

 

W mojej pamięci pozostał jego ostatni występ. Było to na początku lutego 2019. Tego dnia rocznik 2007 miał zagrać mecz sparingowy z drużyną która przebywała na obozie. W dniu meczu kilku chłopaków zawaliło. Komuś się nie chciało, ktoś inny pojechał na narty i tak naprawdę brakowało zawodników do rozegrania meczu. Zatroskana mama Patryka zadzwoniła do trenera Czechowicza z informacją, że ze względu na warunki atmosferyczne, nie puści syna, ponieważ za kilka dni ma mieć przeprowadzoną operację usunięcia guza. Proszę sobie wyobrazić wszystkich zdziwienie, gdy po kilkunastu minutach od zakończenia rozmowy, na płycie boiska pojawił się Jaro. Miał nie grać, ale gdy usłyszał, że nie ma kto go zastąpić, ubrany bardziej jak na narty, postanowił pomóc drużynie. Tego występu nie zapomnę do końca życia. Ubranie ograniczało mu zakres ruchu. Nie miał szybkości, ani wytrzymałości. Widać było że walczy z dwoma przeciwnikami. Jednym byli zawodnicy drużyny przeciwnej, drugim tajemnicza choroba. Kilka dni później dowiedzieliśmy jak poważnie był chory. Dzisiaj jego koledzy z drużyny są zawodnikami KS Piast Nowa Ruda. Wszystkie medale jakie udało im się zdobyć, od czasu śmierci Patryka, przynoszą na jego grób i starają się zawsze pamiętać o swoim Przyjacielu z boiska – opowiada Piotr Bełza.

 

Organizatorem turnieju jest KS Piast Nowa Ruda. Sponsorem turnieju rodzice śp. Patryka Jaroczyńskiego i zawodników obecnie trenujących z rocznika 2007. Za zgodą Burmistrz Miasta i Gminy Radków, turniej odbędzie się na hali w Ścinawce Średniej. Do rywalizacji przystąpi 12 drużyn:KS Piast Nowa Ruda, FC Academy Wrocław, Górnik Wałbrzych, Zdrój Jedlina Zdrój, WKS Śląsk Wrocław, Zjednoczeni Ścinawka Średnia, Victoria Wałbrzych, UKS Baszta Wałbrzych, Orzeł Ząbkowice Śląskie, AP Marcinkowice, Polonia Nysa, Ziębice.

 

 

Losowanie grup turnieju odbędzie się w dniu zawodów. Wszystkie mecze pokażemy na żywo. Początek rywalizacji zaplanowano na 15 grudnia na godzinę 10:00. Serdecznie zapraszamy przed telewizory. To będzie turniej jedyny w swoim rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.