05/03/2021

Tak spędzamy święta: Paweł Szpur

Sportowy Wałbrzych przez cały rok żyje wydarzeniami sportowymi. Pokazujemy rywalizację na boiskach i na hali. Rozmawiamy z bohaterami tych wydarzeń. Wspólnie przeżywamy starty.

Teraz, gdy nadszedł czas Świąt Bożego Narodzenia, zapytaliśmy byłych i obecnych sportowców, trenerów, dziennikarzy, ludzi, dla których sport to nie tylko pasja, ale i sposób na życie: Czym są dla nich Święta? Jak je spędzają oraz co byłoby dla nich najlepszym prezentem gwiazdkowym?

Paweł Szpur (dziennikarz – 30 minut, Studio Espresso)

Każde Święta są szczególne. Nie chodzi tylko o czas wolny i prezenty. To chwila na pewną refleksję, że oprócz codziennych prozaicznych spraw są jeszcze ważniejsze te duchowe. Nasz świat nie składa się tylko z życia praca – dom, obowiązki, że powinno w życiu być coś jeszcze, bardziej duchowego, niematerialnego. Święta to również czas życzliwości, której, na co dzień brakuje. Te wszystkie świąteczne akcje społeczne, są tego przykładem. Dlatego bardzo cenie ludzi zaangażowanych w działalność społeczną.

Święta rodzinne to podstawa. W związku z tym, że średnio pracuję dziennie nawet 14 godzin, ten czas należy się tylko rodzinie. Czerpię dużo radości, kiedy jestem tylko z żoną i córką.
Wyłączam telefon i internet! Radzę to również innym. Spokój umysłu to najważniejsze dla spędzenia rodzinnych świąt. Wigilia i Pasterka zaczynają okres świętowania. Później z pewnością wyjazd do Krzeszowa, w któryś z dni świątecznych. Moja córka uwielbia Największą Szopkę w regionie. Natomiast atmosfera mszy w Perle Baroku jest niepowtarzalna. Z pewnością będzie rodzinnie i aktywnie na świeżym powietrzu.

Dla mnie sam fakt zasiadania wszystkich członków rodziny przy wigilijnym stole jest najlepszym prezentem. Żyjemy w pośpiechu, wśród chorób cywilizacyjnych, przez co nie możemy być pewni tego co nas czeka jutro. Jeżeli chodzi o prezenty materialne, to zawsze cieszę się z tego co dostałem Liczy się pamięć. Co do prezentów, to nie mam szczególnie upodobanych. Lubię praktyczne rzeczy. Ale jestem osobą, która woli dostawać skromne prezenty. Wydawanie pieniędzy na drogie prezenty uważam za wymysł naszych czasów i pędu konsumenckiego kreowanego przez duże sieci handlowe i producentów. Telewizory, sprzęty RTV i AGD czy elektronika to zbędna przesada. Nie ma prezentów nietrafionych. Są tylko ludzie, którzy nie potrafią okazywać wdzięczności za podarek.

Składam najlepsze Życzenia Świąteczne.

zdjęcie użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.