26/02/2021

Tak spędzamy święta: Damian Ziętkowski

Sportowy Wałbrzych przez cały rok żyje wydarzeniami sportowymi. Pokazujemy rywalizację na boiskach i na hali. Rozmawiamy z bohaterami tych wydarzeń. Wspólnie przeżywamy starty.

Teraz, gdy nadszedł czas Świąt Bożego Narodzenia, zapytaliśmy byłych i obecnych sportowców, trenerów, dziennikarzy, ludzi, dla których sport to nie tylko pasja, ale i sposób na życie: Czym są dla nich Święta? Jak je spędzają oraz co byłoby dla nich najlepszym prezentem gwiazdkowym?

Damian Ziętkowski (zawodnik, trener – Miners Krause Wałbrzych)

Święta są dla mnie czasem dla rodziny. Wyłączam wtedy telefon, aby nie przeszkadzał w tym cudownym czasie.

Kolację wigilijną zjadamy, jak co roku u rodziców żony, a wieczór kończymy u moich rodziców. Zawsze zostawiam miejsce w brzuchu na moją ulubioną potrawę, którą moja mama przygotowuje najlepiej na świecie – groch z kapustą. Pierwszy dzień świąt zaczynamy od spacerów i aktywności fizycznej, aby skończyć kolędowaniem u rodziny. Drugi dzień zaczynamy podobnie, ale z racji moich urodzin kończy się kolędowaniem u mnie.

Najlepszym prezentem byłby pokój na ziemi. A tak osobiście to chciałbym, aby moi bliscy, przyjaciele i znajomi żyli w zdrowiu i szczęściu. No i chciałbym też, aby moja drużyna się rozwijała i odnosiła coraz większe sukcesy, w każdej z trzech sekcji.

zdjęcia użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.