19/01/2021

American Football: Patryk Matkowski w Miners!

Drużyna Miners Krause Wałbrzych po odejściu Austina Stubbsa, gwiazdy poprzedniego sezonu pozyskała nowego zawodnika, który ma zapewnić wałbrzyszanom wejście na wyższy poziom sportowy. Skrzydłowy – Wide Receiver, WR – pomimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów.

25-latek w przeszłości dostąpił zaszczytu gry w kilku prestiżowych meczach. Wystąpił między innymi w pojedynku reprezentacji Polski przeciwko Europie. Zagrał również w spotkaniu Euro-American Challenge.

Do Wałbrzycha przyjeżdża prosto z Niemiec, gdzie był jednym z czołowych zawodników ligi.

Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że Patryk dołączył do naszego klubu. To mamy nadzieję, że pozwoli nam na zrobienie kolejnego kroku w rozwoju drużyny – mówił Paweł Sołtysiak, manager drużyny.

Paweł Sołtysiak podczas prezentacji Patryka Matkowskiego.

Po odejściu rozgrywającego, który był gwarantem jakości drużyny, Patryk Matkowski będzie najbardziej doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem. Klub wiąże z nim duże nadzieje.

Na ten moment podpisaliśmy kontrakt na rok. Później zweryfikujemy czy i jak nasza dalsza współpraca będzie wyglądała. Docelowo Patryk ma nam pomóc w walce o awans do Top Ligi – dodał Paweł Sołtysiak.

Tuż przed podpisaniem kontraktu

Patryk Matkowski pochodzi z Wrocławia, w którym mieszka na co dzień. Bliska odległość pomiędzy Wałbrzychem a Wrocławiem była jednym z atutów w rozmowach kontraktowych.

Mieszkam we Wrocławiu. To blisko i będę mógł spokojnie dojeżdżać do Wałbrzycha na treningi. O Wałbrzychu mówiło się dużo dobrego, dlatego cieszę się, że będę mógł tu grać – twierdził nowy skrzydłowy Miners

Patryk Matkowski otrzymuje koszulkę Miners Wałbrzych

Żeby jednak w pełni wykorzystać nietuzinkowe umiejętności Patryka Matkowskiego, drużynie Miners potrzebny jest dobry rozgrywający. Najlepiej taki pokroju Austina Stubbsa.

Szukamy rozgrywającego w Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy już po kilku rozmowach z zawodnikami, ale z zasady nigdy nie mówimy o rzeczach, których jeszcze nie udało nam się zrealizować, dlatego wrócimy do tego jak już będziemy mogli się pochwalić nowym zawodnikiem – tłumaczył Paweł Sołtysiak.

Patryk Matkowski potrzebuje wsparcia na rozegraniu

O Austinie wspominał też trener i zawodnik Miners Wałbrzych, Damian Ziętkowski

Austin dostał propozycję gry w lidze francuskiej, która jest jedną z najlepszych w Europie. On tu się dobrze czuł, ale druga liga w Polsce a pierwsza we Francji, to nie to samo więc wcale się nie dziwimy, że chciał spróbować swoich sił. Dalej jesteśmy w kontakcie, współpracujemy na innych płaszczyznach. Kibicujemy mu i cieszymy się, że dzięki grze w Wałbrzychu, dostrzeżono jego talent.

Dorobek sportowy Patryka Matkowskiego:

  • Mistrz Polski z The Crew Wrocław w 2011 roku,
  • Mistrz Polski z Giants Wrocław w 2013,
  • Mistrz Polski z Panthers Wrocław w 2016, 2017 roku,
  • Mistrz Europy w Pucharze CEFL z Panthers Wrocław w 2016,
  • Reprezentant Polski od 2015 roku,
  • Kapitan w meczu Euro – American Challenge w USA,
  • Ambasador the World Games 2017,
  • Zawodnik New Yorker Lions 2018,
  • Mistrz Eurobowl 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.