Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

To jest twoja chwila chwały: Najciekawszy mecz roku 2019

To jest twoja chwila chwały: Najciekawszy mecz roku 2019

Po konsultacji z ludźmi związanymi ze środowiskiem piłkarskim, osoby, które otrzymały największą ilość nominacji poddajemy internetowemu głosowaniu. Potrwa ono do końca stycznia 2020 roku.

Kandydatury można było typować biorąc pod uwagę rozgrywki z lig: Wałbrzyska Serie B, Wałbrzyska Serie A oraz Wałbrzyska Leauge O, w której obecnie występuje najwyżej notowana w regionie drużyna.

W kategorii NAJCIEKAWSZY MECZ ROKU nominację uzyskali:

ORZEŁ LUBAWKA – HERBAPOL STANOWICE 0:2 (24.03.2019) – mecz z I kolejki rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Przez wielu oczekiwany. Przez wielu zapowiadany jako hit sezonu. Mecz, który miał rozstrzygnąć o awansie do Ligi Okręgowej. Napięcie rosło z każdym dniem nie zawiódł oczekiwań. Walka toczyła się na całym boisku. Kapitalną partię zagrał Jakub Pospiszyl. Trochę zawiódł Krzysztof Musiał. Ostatecznie dwie bramki w końcówce spotkania dały zwycięstwo Herbapolowi. Z tego spotkania zapamiętamy jeszcze, przekazanie po meczu gospodarzom, melisy przez piłkarzy Herbapolu. Pomimo porażki awans wywalczył jednak Orzeł Lubawka.

KS WALIM – SUDETY DZIEĆMOROWICE 4:4 (7.04.2019) – kolejne derby gminy Walim, które będziemy bardzo długo pamiętać. Niesamowite zwroty akcji, osiem bramek i do samego końca walka o komplet punktów. Doskonały mecz Michała Wądołowskiego i Piotra Osieckiego. Fenomenalna gra Słapka i Rzeczyckiego. Niesamowite interwencje bramkarzy i emocje od pierwszej do ostatniej minuty meczu.

SUDETY DZIEĆMOROWICE – ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH 4:4 (22.09.2019) – spotkanie rozkręcało się wolno, ale pomimo tego z każdą kolejną minutą na boisku działo się tylko więcej. Coś o tym może powiedzieć i Daniel Gałek i Łukasz Wojciechowski. Ponownie formą błysnęła ofensywa gospodarzy, która w kluczowym momencie meczu wręcz zasypała strzałami bramkę swojego rywala. Podział punktów, podzielił również kibiców. Obie grupy fanów żałowały straty dwóch punktów i gratulowały walki swoim piłkarzom.

ORZEŁ WITOSZÓW – WŁÓKNIARZ GŁUSZYCA 3:3 (10.11.2019) – to przykład spotkania, które zapamiętaliśmy przede wszystkim z powrotu do gry. Gladiatorzy z Głuszyce prowadzili już 3:0 by w ostatecznym rozrachunku zakończyć zawody z punktem. Remis 3:3 i duży niedosyt gospodarzy wynikał z faktu, że niewiele zabrakło aby strzelić gościom zwycięskiego gola. Sama walka i nieustające gonienie króliczka zasłużyło na uwagę.

  Przed nami kosmiczny sezon. Hurtowa liczba spadków?

GÓRNIK NOWE MIASTO WAŁBRZYCH – GÓRNIK WAŁBRZYCH 4:2 (15.09.2019) – fenomenalne spotkanie, które przykuło uwagę całego miasta. Mecz rozegrano na legendarnym stadionie przy ulicy Chopina. W roli gospodarza wystąpił Górnik z Nowego Miasta. Kibice biało-niebieskich wypełnili cały sektor i sprawili wspaniałą oprawę. Do tego dostosowali się również piłkarze. Wynik otwarty był do samego końca i długo gospodarze musieli walczyć o udowodnienie swojej przewagi na boisku. Już dziś czekamy na rewanż.

GÓRNIK WAŁBRZYCH – UNIA BOGACZOWICE 3:4 (17.11.2019) – ostatnie spotkanie rundy jesiennej w Wałbrzyskiej Serie A, które zagościło na naszej antenie, wciąż jest szeroko omawiane w środowisku piłkarskim. Cztery bramki Michała Krynickiego, zawodnika Górnika, który grając na wypożyczeniu w Unii Bogaczowice, przyczynia się do porażki biało-niebieskich, to historia, która stworzyła się na naszych oczach. Samo spotkanie dość długo nabierało tempa. Dobra gra Górnika, nie wystarczyła. Zadaniu poprowadzenia do wygranej nie sprostał Patryk Rzeszotko. Brakowało również Frączka. Po meczu okazało się również, że i Michała Krynickiego. Duża niespodzianka i trochę taki mikołajkowy (choć sporo przed czasem) prezent dla tego ostatniego. Wciąż jesteśmy pod wrażeniem.

 

To jest twoja chwila chwały: Najciekawszy mecz roku 2019

JUŻ UCIEKASZ? PRZECZYTAJ JESZCZE TO!

P