05/03/2021

Po konsultacji z ludźmi związanymi ze środowiskiem piłkarskim, osoby, które otrzymały największą ilość nominacji poddajemy internetowemu głosowaniu. Potrwa ono do końca stycznia 2020 roku.

Kandydatury można było typować biorąc pod uwagę rozgrywki z lig: Wałbrzyska Serie B, Wałbrzyska Serie A oraz Wałbrzyska Leauge O, w której obecnie występuje najwyżej notowana w regionie drużyna.

W kategorii DRUŻYNA ROKU nominację uzyskali:

ORZEŁ LUBAWKA – to był fenomenalny rok dla zespołu z Lubawki. Zwycięstwo w Wałbrzyskiej Serie A i awans do Ligi Okręgowej. Na szczeblu wyżej pierwsze półrocze okazało się również bardzo udane. Orzeł po rundzie jesiennej zajmuje miejsce drugie, również premiowane awansem do IV ligi. Wystarczy teraz postawić kropkę nad i, by IV liga ponownie wróciła na Border Stadium.

VICTORIA ŚWIEBODZICE – to jedyny zespół, który przez cały 2019 rok nie zaznał w rozgrywkach ligowych porażki!!! Ta wspaniała seria zaczęła się jeszcze w 2018 roku. Gdyby w poprzednim sezonie Victoria zaczęła wygrywać o dwie kolejki wcześniej, to być może w Świebodzicach, a nie w Lubawce cieszyliby się z awansu do Ligi Okręgowej. Niesamowita gra urealniła walkę o awans. W poprzednim sezonie zabrakło niewiele. W obecnym Victoria dzieli i rządzi w lidze. Wciąż niepokonana wchodzi w kolejny rok zmagań.

DARBOR BOLESŁAWICE – w cieniu Orła i Victorii gra na tyle dobrze żeby decydować o najważniejszych rzeczach w lidze. Dobry występ w sezonie 2018/2019 budził pewien niedosyt. Zdecydowanie niższa pozycja niż możliwości i chęć walki w kolejnej odsłonie, już w sezonie 2019/2020. Dzisiaj sytuacja drużyny jest bardziej stabilna. Darbor zdobywa punkty seryjnie. Wygrywa na trudnych terenach. W dużej mierze może pokrzyżować drogę do awansu i Victorii i MKSowi ze Szczawna Zdroju. A może sam wyskoczy z cienia w odpowiednim momencie i pogodzi wszystkich?  Czas pokaże.

 

1 thought on “To jest twoja chwila chwały: Drużyna roku 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.