Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Blisko, coraz bliżej… a może jednak…

Blisko, coraz bliżej... a może jednak...

W Urzędzie Miasta z inicjatywy prezydenta Romana Szełemeja doszło do bardzo ciekawego spotkania. Trzy wałbrzyskie kluby piłkarskie: Górnik Wałbrzych, Górnik Nowe Miasto oraz Miners Wałbrzych postanowiły wyjść naprzeciw problemowi i wspólnymi siłami powalczyć o pozyskanie własnych środków finansowych, które miałyby być wkładem własnym do pozyskania właściwych środków na pierwszą fazę remontu stadionu przy ulicy Chopina 1.

Bardzo się cieszę, że udało nam się dojść do porozumienia w tej sprawie. Miasta w tej chwili nie stać na sfinansowanie remontu stadionu. Budujemy obwodnicę. Mamy wiele innych wydatków, które w tej chwili pochłaniają miejskie środki w całości. Z drugiej strony udało nam się dzięki temu, że jesteśmy tutaj razem połączyć siły, co chyba ma jeszcze większą wartość niż same pieniądze. Trzy kluby związane z futbolem, na co dzień ze sobą rywalizujące, teraz wspólnie występują by zdobyć pieniądze na remont stadionumówił prezydent Szełemej.

Każda ze stron ma pewien pomysł na wykorzystanie obiektu. Każda ze stron na swój sposób ma zamiar zachęcać innych do pomocy w zebraniu odpowiedniej kwoty pieniężnej.

My jako Miners zdecydowaliśmy się na przygotowanie i zarządzanie profilem konta na portalu zrzutka.pl. Chcemy zrobić wszystko by zachęcić innych do wpłattłumaczył Damian Ziętkowski rzecznik prasowy Miners Krause Wałbrzych.

Zbieranie w ten sposób pieniędzy ma swoje plusy i minusy. Młodsza część fanów sportu nie będzie miała problemów z takim rozwiązaniem. Nieco starsi kibice mogą jednak czuć się zagubieni i nie zawsze skorzy do zaufania innym by ci ich w tym wyręczyli.

Stadion na Nowym Mieście w środowisku jest postrzegany jako Colosseum. Ten piękny obiekt musi wrócić do życia. Chcąc zrobić remont murawy, poprawić bezpieczeństwo, zamontować oświetlenie czy monitoring musimy wydać około 200 tysięcy złotych, a przynajmniej na takie środki ministerialne możemy liczyć o ile składając wniosek będziemy posiadać wkład własny w wysokości 20 procent. Wierzę w to, że każdego, kogo poprosimy, wpłaci na ten cel choćby 5, 10 a może i 50 złotych. W sumie łącznie ten cel powinniśmy osiągnąć. Bardzo jednak będzie tu potrzebna pomoc kibiców, sympatyków sportu – mówił Sebastian Raciniewski, prezes Górnika Nowe Miasto.

Prezes Górnika Wałbrzych zwrócił również uwagę na istotny aspekt jakim jest odpowiednie pielęgnowanie murawy. Nie da się tego zrobić bez nawodnienia płyty boiska.

To dopiero pierwszy etap prac na stadionie. Bardzo ważne będzie tutaj odpowiednie nawodnienie. Płyta boiska powinna mieć zamontowany taki system i tym jako klub zajmiemy się przede wszystkim. Będziemy jednak także rozmawiać ze wszystkim przyjaciółmi, sponsorami drużyny by wspomogła nas i w tej inicjatywie czyli zbiórce pieniędzy – mówił prezes Grzesiak.

W zawartym porozumieniu jest mowa o zebraniu minimum 40 tysięcy złotych.

Celem nadrzędnym umowy jest realizacja „Projektu” zmierzającego do pozyskania odpowiednich nakładów finansowych, niezbędnych do poprawy stanu bezpieczeństwa i możliwości lepszego wykorzystania płyty boiska obiektu sportowego, znajdującego się przy ulicy Chopina 1a w Wałbrzychu – dodaje Roman Szełemej

Zebrane środki mają służyć poprawieniu stanu nawierzchni płyty głównej boiska sportowego poprzez doprowadzenie wody umożliwiające jej nawadnianie oraz właściwą pielęgnację, doprowadzeniu energii elektrycznej do płyty głównej boiska.

  Pobiegajmy po tartanie - zawody dla dzieci!

Ponadto ma być zakupiony i zamontowany sprzęt sportowy umożliwiający treningi piłkarskie drużyny futbolu amerykańskiego oraz drużyn piłki nożnej. Ma zostać zakupiony i zamontowany system monitorujący obiekt. Dodatkowo zostanie zamontowanie oświetlenie umożliwiające prowadzenie zajęć treningowych w godzinach wieczornych.

ZRZUTKĘ PIENIĘDZY MOŻEMY ŚLEDZIĆ – TUTAJ

Blisko, coraz bliżej... a może jednak... Blisko, coraz bliżej... a może jednak... Blisko, coraz bliżej... a może jednak... Blisko, coraz bliżej... a może jednak... Blisko, coraz bliżej... a może jednak...

Blisko, coraz bliżej... a może jednak...