Siatkówka: Aqua Zdrój w Oławie nie dał rywalom złudzeń

Miało być gładko i przyjemnie. Szybkie 3:0 i do domu. Pierwszy set nie poszedł zgodnie z planem. Pozostałe trzy już tak. Aqua Zdrój Wałbrzych w dobrym stylu dotrzymuje obietnicy i wraca do domu z kompletem punktów.

Pierwsza partia nie układała się wałbrzyszanom. Dużo błędów własnych. sprawiło, że nawet przeciętna gra gospodarzy wystarczyła do sprawienia, zgromadzonym w hali w Oławie kibicom, miłej niespodzianki. To co jednak dobrze się dla gospodarzy zaczęło, jeszcze szybciej się skończyło.

Dobra postawa Aqua Zdroju w drugiej i trzeciej odsłonie pokazała siłę podopiecznych trenerów Ignaczak – Fabiański. Po kapitalnej partii i wygranej do 17 przyszła kolejna dobra do 20 i mecz wkroczył w fazę końcową. W secie numer cztery wałbrzyski team nie pozwolił rywalom na wiele. Wysoka przewaga i roszady w składzie, ustawieniu pozwoliły gospodarzom zniwelować straty do zaledwie kilku punktów.

Nie zmienia to faktu, że z perspektywy całego meczu, zwycięstwo zgodnie z zapowiedzią było gładkie, przyjemne i tylko nieco dłuższe niż zaplanowano.

Olavia Oława – Aqua Zdrój Wałbrzych 1:3 (25:21, 17:25, 20:25, 22:25)