05/03/2021

Futsal: Wygrały z UJ i wywalczyły awans do Finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu!

W Krakowie zakończył się półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. W trzydniowej rywalizacji uczestniczyła reprezentacja PWSZ Wałbrzych. Losowanie przypisało wałbrzyską drużynę do grupy F. Na tym etapie rozgrywek podopieczne trenera Kamila Jasińskiego zmierzyły się z PL Lublin (9:0), UJK Kielce (8:1), UM Lublin (7:0). Łatwa przeprawa i awans do drugiej fazy zawodów stał się faktem.

Tam na wałbrzyski zespół czekały dwaj rywale. Ponownie w grupowej rywalizacji, tym razem, wałbrzyszanki musiały zagrać przeciwko UJ Kraków i UJD Częstochowa. Drużyna z Częstochowy nie stanowiła większego problemu. Gładkie zwycięstwo 4:0 było formalnością.

Zdecydowanie najważniejszym meczem turnieju był pojedynek z odwiecznym rywalem UJ Kraków. W zeszłorocznych finałach to właśnie krakowianki pozbawiły PWSZ szansy gry o złoto. Tym razem w krakowskim turnieju półfinałowym, to PWSZ pozbawił medalu drużynę UJ. Wygrana 1:0 dała wałbrzyskiej drużynie awans do strefy medalowej.

W półfinale nieco rozluźnione, piłkarki PWSZ uległy późniejszym laureatkom UEK Kraków 0:2. Do domu wrócą jednak z brązem. W ostatnim meczu turnieju pokonały 7:2 PWSZ Tarnów. Dodatkowo Jagoda Sapor została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

Awans do turnieju finałowego uzyskały: UEK Kraków, UMCS Lublin, PWSZ Wałbrzych, PWSZ Tarnów, UJ Kraków, Politechnika Śląska w Gliwicach, UJK Kielce i Politechnika Wrocławska.

zdjęcie użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.