08/03/2021

Najmłodsi piłkarze Nowego Miasta wygrywają turniej w Witoszowie Dolnym

Zwycięzcy Turnieju JAKO Polonia Stal Świdnica Cup 2020

W Witoszowie Dolnym 12 zespołów z rocznika 2012 i młodsi zagrali w turnieju piłkarskim z cyklu: JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2019/2020. Wałbrzyski region reprezentowały: Młode Wilki Szczawno-Zdrój i Górnik Nowe Miasto Wałbrzych.

Turniej rozegrano w dwóch rundach. W pierwszej zespoły zostało losowo podzielone na dwie grupy po 6 drużyn w każdej. Później najlepsze trzy z każdej grupy zmierzyły się ze sobą ponownie w systemie każdy z każdym. To wyłoniło zespoły, które ukończyły rywalizację na miejscach 1-6. Pozostałe zagrały o miejsca 7-12. Tyle w teorii. W praktyce po zakończeniu turnieju każdy z ponad 100 piłkarzy, którzy zagrali w zawodach, otrzymał dyplom i medal. Na dyplomie widniał napis: „Najlepszy zawodnik turnieju”. Wielkie brawa dla organizatorów, którzy mając na uwadze przede wszystkim dobrą zabawę i naukę. Młodzi adepci futbolu bawili się w najlepsze. Liczyli punkty. Cieszyli się z goli. Z samego bycia na boisku.

Pomimo tego, że nie ujawniono oficjalnie wyników sportowych, najlepszą drużyną turnieju okazała się drużyna Górnika Nowe Miasto. Wałbrzyszanie na 10 spotkań, 7 wygrali, 3 zremisowali.

W zawodach wzięli udział:

Polonia Stal Świdnica I
Polonia Stal Świdnica II
Akademia Piłkarska 13 Świdnica I
Akademia Piłkarska 13 Świdnica II
Kinder Świebodzice I
Kinder Świebodzice II
AKS Strzegom
Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
Młode Wilki Szczawno-Zdrój
Siódemka Bielawa
Orzeł Ząbkowice Śląskie
Hejszowina Radków

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.