Koszykówka: Górnik rozprawił się z Księżakiem

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Miasto Szkła Krosno

Mecz z Księżakiem miał ogromne znaczenie dla całego środowiska sympatyzującego z koszykarskim Górnikiem. Dotychczas biało-niebiescy trzykrotnie z rzędu z Księżakiem przegrywali. Dodatkowo po porażce w Poznaniu wałbrzyszanom o wyniku zależało szczególnie.

W pierwszej połowie mecz był niesamowicie wyrównany. Ledwie dwa punkty przewagi Górnika po pierwszej kwarcie. Remis w drugiej i do przerwy zachowane status quo sugerowało, że do samego końca będzie ciężko. W trakcie gry wyjątkowo denerwująca była słaba skuteczność z linii rzutów wolnych. Zawodzili też pierwszoplanowi gracze gospodarzy.

Wahania wyniku w trzeciej kwarcie dały kibicom sporo do myślenia. Do przerwy Górnik prowadził 45:43. Po 9 punktowej przewadze z drugiej kwarty pozostało już tylko wspomnienie. Gra się nie kleiła. Za to wciąż nie zawodzili Robak, Kobus i Grod. W pewnym momencie przewaga Księżaka wzrosła do 8 punktów.
W ostatnich 10 minutach gry sytuacja zmieniła się diametralnie i to przede wszystkim dzięki zawodnikom z ławki. Trener Łukasz Grudniewski umiejętnie szafował siłami rezerwowych. Ci odpłacili się kapitalną grą prawie 50% skutecznością całego zespołu (40 z 84 zdobytych przez Górnika punktów).

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Księżak Łowicz 84:78 (28:26, 17:17, 15:19, 24:16)

Górnik: Pieloch 18 (4 x za 3), Kulka 15 (9 zbiórek, 2 przechwyty), Koperski 13

Księżak: Robak 19, Kobus 17, Grod 15, Stopierzyński 14