Zagłębie rozbite przez juniorów Victorii

Pierwszy sparing Zagłębia Wałbrzych wypadł niezbyt dobrze. Przygotowująca się do rundy wiosennej drużyna trenera Łukasza Wojciechowskiego, zmierzyła się z juniorami Victorii Wałbrzych.

W pierwszej połowie młodzi piłkarze Victorii strzelili zielono-czarnym trzy gole, ale to, co wydarzyło się w drugiej odsłonie, zaskoczyło wszystkich. Victoria wygrała pewnie i wysoko, aplikując Zagłębiu aż siedem bramek. Na uwagę zasługuje również fakt, że w bramce Victorii przez blisko 20 minut bronił zaledwie 13-letni Filip Tumiński. Młody bramkarz zaimponował dojrzałością. Zachował również czyste konto.

ZAPRASZAMY DO SALONU ODZIEŻOWEGO MODA MĘSKA U GUTKA

Choć jak w każdym sparingu chodzi głównie o sprawdzian ćwiczonych ustawień to nasi juniorzy w pojedynku z Zagłębiem Wałbrzych wznieśli się na wysoki poziom. Wszystkie ćwiczone segmenty gry w ustawieniu 1-4-3-3 wypadały naprawdę wzorowo. Choć rywale złapali nas aż 15 razy na spalonym, to takie elementy jak gra z pierwszej piłki, gra skrzydłami, gra od tyłu, czy przygotowanie motoryczne były zdecydowanie po naszej stronie. Do tego doszła bardzo dobra skuteczność i niezła gra w obronie. I choć nie wynik jest w takich meczach najważniejszy, mecz zakończył się naszą wygraną 10:1 – skomentował mecz Mirosław Furmaniak.

Przewaga Victorii od samego początku, dużo nie dokładnych podań z naszej stron i problemy z przyjęciem piłki, widać dużą przerwę po rozgrywkach. Chłopcy z Victorii wybiegani i grali szybką piłkę. Do dyspozycji nie miałem 4 zawodników z pierwszego składu, ale to nie jest wytłumaczenie. Victoria była lepsza, co widać po wyniku. Przed nami jeszcze sześć sparingów, w których na pewno będę roszady w składzieopowiadał o meczu, Łukasz Wojciechowski, trener Zagłębia Wałbrzych.

Zagłębie Wałbrzych – Victoria Wałbrzych 1:10 (1:3)