06/03/2021

Chełmiec Wałbrzych w świecie polskiej siatkówki to klub wielki. Klub z tradycjami. Zresztą nic dziwnego, skoro w swoich latach świetności był na ustach kibiców w całym kraju. Nic dziwnego, skoro wydał na świat tylu wspaniałych zawodników.

To już było, ale zapamiętajmy rok 2020 i Dolnośląski Finał Juniorów w Hali Wałbrzyskich Mistrzów. To właśnie tu zagrali między sobą i podzielili się medalami przyszli mistrzowie, a przynajmniej taką mamy nadzieję. Mecz dwóch juniorskich drużyn był dla środowiska bardzo ważny. Był to bowiem namacalny dowód dobrego szkolenia młodzieży, która w zamierzeniu ma zastąpić obecnych Mistrzów Świata.

Pierwszy zespół swoje spotkanie wygrał dość gładko. Przypieczętował tym samym zdobycie złotego medalu. Wielką radość w tym sezonie sprawiła jednak także druga drużyna juniorów. Pomimo porażki z bardziej doświadczonymi kolegami, drugi zespół zakończył rywalizację na miejscu trzecim. Brązowe medale i uśmiech na twarzach młodych siatkarzy pokazuje, że mają z czego się cieszyć. Z dużą uwagą będziemy śledzić ich dalsze losy.

Chełmiec I Wałbrzych – Chełmiec II Wałbrzych 3:0 (25:18, 27:25, 25:14)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.