A klasa: Górnik wygrywa z Włókniarzem

Jakub Zima

Górnik Boguszów Gorce rozegrał w Świebodzicach na boisku ze sztuczną nawierzchnią pierwszy mecz sparingowy. Rywalem Górnika był wyżej notowany Włókniarz Głuszyca. Mecz kontrolny wypadł dla Górnika bardzo pozytywnie. Piłkarze z Boguszowa Gorc wygrali 4:1.

Wynik cieszy ale nie możemy zapomnieć, że jesteśmy zarówno my jak i nasi sparing partnerzy w okresie przygotowawczym. Jednak na obecną chwilę drużyna dobrze realizowała założenia taktyczne, a chwilami gra wyglądała bardzo dobrze. Głównym założeniem naszej drużyny w lidze będzie utrzymanie się przy piłce oraz konsekwentne i cierpliwe budowanie akcji, a tym samym spychanie przeciwnika do obrony. Już w tym meczu cierpliwość popłaciła gdyż do przerwy był wynik 0:0, a bramki padały dopiero w drugiej części gry. Konsekwencja i cierpliwość w tym meczu była zdecydowanie na plus. Mocno musimy jeszcze popracować nad dłuższym utrzymaniem się przy piłce bezpośrednio po odbiorze. Kolejnym widocznym plusem była w większości dokładność podań, co w lidze mocno zawodziło – podsumowali spotkanie przedstawiciele Górnika Boguszów Gorce.

Wynik nie był ważny w tym spotkaniu lecz wybieganie i wypełnianie zadań taktycznych. Z tych dwóch aspektów można być zadowolonym a wynik … cóż przegraliśmy 1:4 ale przed nami jeszcze wiele treningów i spotkań kontrolnych. Już w następną sobotę kolejny rywalem będzie Darbor Bolesławice – ocenia mecz sztab szkoleniowy Włókniarza.

Górnik Boguszów Gorce – Włókniarz Głuszyca 4:1
Ciągło x3, Krawczyński –

zdjęcie użyczone

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Czarni jadą do Nahodu

Na drugi tej zimy sparing drużyna Czarnych Wałbrzycha do Nachodu. Na terenie Czech, czekają na nich Orlęta Krosnowice. Nasz najbliższy rywal występuje w trzeciej grupie wałbrzyskiej A-klasy, gdzie w 14 kolejkach zgromadził 18 punktów (6 zwycięstw, 8 porażek) i zajmuje 9. miejsce w tabeli. Jest to zbliżony dorobek do tego, […]