Koszykówka: Kotwica okazała się za ciężka

Górnik, pomimo starań, notuje czwartą porażkę w sezonie. Gospodarze tym samym udanie zrewanżowali się biało-niebieskim za dwupunktową porażkę w Aqua Zdroju.

Kotwica niemal przez całe spotkanie grała pewniej w ataku. Pozwoliło to miejscowej drużynie dość skrupulatnie budować swoją przewagę. Słaba skuteczność z gry Górnikowi nie pomagała. Pierwszą kwartę wałbrzyszanie przegrali zaledwie punktem. Drugą już trzema ale koszmar przyszedł dopiero w kwarcie nr III. Porażka 16:27 jest bardzo wymowna.

W ostatnich 10 minutach gry Górnik zagrał koncertowo. Zagrał, tak jak tego oczekiwaliśmy i ten fragment meczu bezapelacyjnie wygrał. Niestety to nie wystarczyło na osiągnięcie sukcesu. Najwięcej punktów wśród wałbrzyszan zdobył Damian Cechniak. Słabo na tle rywali wypadli jednak liderzy. Zaledwie 2 punkty Zywerta. Na więcej liczyliśmy po występie Kulki (11) i Jakóbczyka (12). Szkoda straty punktów. Szkoda… ale walka wciąż trwa.

Energa Kotwica Kołobrzeg – Górnik Trans.eu Wałbrzych 77:72 (19:18, 16:13, 27:16, 15:25)