05/03/2021

Siatkówka: Aqua Zdrój pieczętuje awans do play-off

MKS Aqua Zdrój Wałbrzych wygrał bardzo trudny pojedynek w Legnicy i dzięki temu w dobrych nastrojach będzie się przygotowywał do kolejnej fazy rozgrywek II ligi siatkówki mężczyzn.

Mecz w Legnicy miał różne oblicze. Biorąc pod uwagę możliwości obu drużyn, gościom zabrakło odrobiny konsekwencji w grze. Pierwszy set wygrany przez wałbrzyszan w kapitalnym stylu. Niestety w drugiej odsłonie więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Ikara. W partii numer trzy Aqua Zdrój ponownie zdeklasował swojego rywala i wydawało się, że w kolejnej próbie, podopieczni trenerów Ignaczak-Kurzawiński, dokończą dzieła.

Ponownie jednak na wyżyny wznieśli się gospodarze, którzy również mieli ochotę na zwycięstwo. Doprowadzając do tie-breaku siatkarze z Legnicy uwierzyli, że są w stanie sprawić niespodziankę. Koniec końców w piątym secie wygrało doświadczenie szkoleniowców, którzy potrafili odpowiednio poukładać grę swojego zespołu. Szybko reagowali na jakiekolwiek odstępstwa od zakładanego planu i ostatecznie to MKS Aqua Zdrój Wałbrzych kończy mecz zwycięsko.

Ikar Legnica – MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 2:3 (17:25, 25:22, 20:25, 25:22, 11:15)

zdjęcie użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.