05/03/2021

Koszykówka: Pieloch show w Wałbrzychu. Górnik wygrywa z Pogonią

Po porażce w Kołobrzegu, kibice Górnika oczekiwali wygranej i to w wyjątkowo przekonującym stylu. Zawodnicy trenera Łukasza Grudniowskiego, wzięli sobie do serca cel i wszystkich nas zaskoczyli – jakością gry.

W pierwszych 10 minutach gry wałbrzyszanie zagrali koncertowo w obronie i wyjątkowo skutecznie w półdystansie oraz zza linii rzutów za 3 punkty. Swoje pod koszem robił Cechniak. Na obwodzie szalał Pieloch. Pierwsza kwarta padła łupem Górnika. W drugiej sytuacja się powtórzyła. Długimi momentami gospodarze robili sobie na boisku, co tylko chcieli. Wygrana 25:18 i po przerwie czekaliśmy już tylko na skalp.

Ku zdumieniu fanów zebranych na trybunach, goście zaczęli seryjnie punktować. Co ważne równie często rzucali za 3 punkty. Górnik stanął w miejscu. Pogoń zaczęła wierzyć w sukces. Wiara często czyni cuda, ale często nie znaczy, że zawsze. Górnik podpunktował i spokojnie prowadził grę. Kwartę goście zaliczyli co prawda na swoje konto, ale odrobili zaledwie 2 punkty.

Nieco lepiej radzili sobie w ostatnich 10 minutach. Zdobyli przewagę i nawet przez moment wydawało się, że ta pogoń da finalny efekt. Trener Grudniewski wierzył jednak w sukces. Wierzyli i kibice. Doping sprawił, że w szeregach gospodarzy zobaczyliśmy kolejny błysk w oku. Na parkiecie pojawił się również młody Mateusz Podejko. Zawodnik Górnika zdobył punkty, zaliczył blok i faul. Swoją grą wzbudził entuzjazm publiczności. Ostatecznie Górnik wygrał z Pogonią 82:71.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Pogoń Prudnik 82:71 (25:15, 25:18, 19:21, 13:22)

Górnik: Pieloch 18pkt (4x3p), Wróbel 13pkt, Jakóbczyk 9pkt (2x3p), Kulka 9pkt

Pogoń: Garwol 22pkt, Pisarczyk 16pkt, Nowakowski 13pkt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.