26/01/2021

Siatkówka: Chełmiec pokazał kawałek wspaniałej siatkówki

Pierwszym spotkaniem turnieju ćwierćfinałowego o Mistrzostwo Polski w siatkówce juniorów był pojedynek Chełmca Wałbrzych z MMKS Kędzierzyn Koźle. Wyjątkowy mecz zakończył się efektownym zwycięstwem podopiecznych trenera Janusza Ignaczaka.

Początek spotkania należał do gospodarzy turnieju, którym wychodziło dosłownie wszystko. Doskonała gra na zagrywce. Fenomenalna obrona. Blok niczym ściana powstrzymywał ataki rywala i oczywiście wyśmienita skuteczność właśnie w ataku. Wygrana pewna i szybka do 17 rozbudziła apetyty.

Ciekawie zrobiło się w secie drugim. Drużyna MMKS-u długo nadawała ton grze. W pewnym momencie goście uciekli na 7 punktów. Wtedy jednak zaczął się wyścig z czasem i fenomenalna gra Mikołaja Sroki, Marcela Mikulskiego czy Miłosza Barana. Niesamowity doping niósł wałbrzyszan do zwycięstwa. Chełmiec od stanu 11:16 grał już tylko lepiej. Najpierw zrobiło się po 19. Później gra punkt za punkt i wspaniała końcówka ze zwycięstwem na przewagi.

Trzeci set miał przynieść zakończenie i spokojny sen przed jutrzejszymi pojedynkami. Niestety przyniósł zawodnikom Chełmca gorycz i rozczarowanie. W Kędzierzynie Koźlu uwierzono zaś w końcowy sukces. Wysoka wygrana gości do 16 i trzeba było ponownie stanąć do walki w secie numer cztery.

Wygrana Chełmca po niesamowitej pogoni za rywalem, który szybko uciekł na kilka punktów, będzie w Wałbrzychu długo pamiętana. Kapitalne widowisko pokazało, że siatkówka w Wałbrzychu ma szczególne znaczenie. Kibice, zawodnicy, sztab szkoleniowy – wszyscy są głodni sukcesów. Pierwsza mała cegiełka została już dołożona.

Chełmiec Wałbrzych – MMKS Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:16, 29:27, 16:25, 25:21)

Chełmiec: Sroka, Wychowaniec, Zimowicz, Mikulski, Płużka, Sowiński, Wiktor Mordarski (libero) oraz Baran, Stalka, Kazanecki. Trener: Janusz Ignaczak


TRANSMISJĘ OGLĄDAJĄ PAŃSTWO DZIĘKI!!

Wałbrzyska Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu – Fundacja proponuje szeroki wachlarz usług związanych z promocją sportu. Organizuje imprezy sportowe. Prowadzi Platformę Wsparcia Klubów, gdzie jest możliwa opieka admnistracyjno-prawna. Pomaga w prowadzeniu transmisji z wydarzeń sportowych. Prowadzi szkolenia z zakresu przepisów sportowych, odpowiedniego żywienia, różnorodnych form treningów, umiejętnego oddychania, rozliczania finansowego oraz wielu, wielu innych. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Kowalski Managment – Dobrosław Kowalski, podwójny Rekordzista Guinessa i prawnik zaprasza do współpracy wszystkie firmy i osoby prywatne. Duże doświadczenie na polu prawa gospodarczego, sportowego. Dobrosław Kowalski posiada uprawnienia mediatora. Jest też licencjonowanym managerem sportowym.

Salon Odzieżowy Moda Męska u Gutka – To u Gutka znajdziesz ubranie, które świetnie leży. Jest dobre gatunkowo i dodatkowo ma w sobie to coś, co przykuwa spojrzenie płci przeciwnej. W salonie u Gutka znajdziesz ubranie na każdą okazję. Ubierzesz się na randkę i na chrzciny. Na wycieczkę i na egzamin. Wprawne oko właściciela pozwoli ci dobrać odpowiedni rozmiar i styl. Serdecznie zapraszamy Hala przy ulicy Kusocińskiego stoiska: 11, 12, 79

Telefony u Kaliego – Szukasz miejsca gdzie naprawisz bądź kupisz telefon? Szukasz miejsca gdzie sprawisz sobie wspaniały zestaw gadżetów? Chcesz być obsłużony profesjonalnie przez prawdziwego fana sportu, który jet również otwarty na krzywdę innych, który bezinteresownie pomaga potrzebującym? Zapraszamy do salonu!

Kawiarnia „Pod Pretekstem” Art Cafe – Jedyne takie miejsce w Wałbrzychu, gdzie gość może stać się jednocześnie widzem, który obcuje bezpośrednio z artystą. Może go namacalnie dotknąć, porozmawiać jak z przyjacielem. Zapraszamy na koncerty, kabarety, wystawy oraz wiele innych kulturalnych rozrywek

Bibliotheca Silesiana dr Renata Madziara – Jako praktyk – mama sportowca i instruktor dietetyki – wiem jak w naturalny sposób wspomóc wydolność organizmu. dr Renata Madziara Zadbaj mądrze o swoje zdrowie i kondycję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.