Siatkówka: Chełmiec wygrywa wałbrzyski ćwierćfinał!

Takie mecze chce się oglądać i długo o nich pamiętać. Chełmiec po zażartej pięciosetowej walce wygrywa z Olimpią Sulęcin. Zwycięstwo pozwoliło wałbrzyskiej drużynie zająć pierwsze miejsce w wałbrzyskim turnieju.

Mecz od początku był bardzo zacięty. Zdeterminowani goście potrafili jednak wykorzystać swoje atuty i gdy tylko nadarzyła się okazja odrzucili wałbrzyszan od siatki. Doskonale na zagrywce radzili sobie Pulkowski i Zakrzewski. Swoje trzy grosze wtrącił Dzierżyński i zwycięstwo w pierwszym secie stało się faktem.

Druga odsłona to była demolka w wykonaniu Chełmca. Podopiecznym trenera Ignaczaka wychodziło dosłownie wszystko. Chełmiec zwyciężył do 12. W kolejnym nie było już tak łatwo. Wyjątkowo zacięta partia trzymała w napięciu do ostatniej piłki. Raz bliżej wygranej była Olimpia, raz Chełmiec. Ostatecznie gościom udało się kilka razy skutecznie zablokować Mikulskiego i Zimowicza, co dało im wygraną do 23.

Świetnie na porażkę zareagowali gospodarze, którym mocno zależało na wygranej. Ponownie na wyższe obroty wskoczyli Sowiński z Mikulskim. Na siatce szalał Sroka i Zimowicz. Baran z Wychowańcem dodali kilka punktów i  tie-break stał się faktem.

W piątym secie obie drużyny grały z pasją. Zawodnicy walczyli o każdy punkt. O wygranej zadecydowały detale. Mniej błędów w końcówce popełnili gospodarze, którzy zwyciężyli do 10 i cały mecz 3:2.

Chełmiec Wałbrzych – Olimpia Sulęcin 3:2 (16:25, 25:12, 23:25, 25:18, 15:10)

Najlepszym zawodnikiem turnieju w drużynie Chełmca wybrano Jakuba Zimowicza.