26/02/2021

AMP futsal: PWSZ wraca do domu ze srebrnym medalem!

W zakończonym wczoraj turnieju finałowym o Akademickie Mistrzostwo Polski w futsalu kobiet byliśmy świadkami wielu wspaniałych emocji. Podopieczne trenera Kamila Jasińskiego po bardzo udanych zawodach dotarły aż do finału.

Pojedynek o złoto był bardzo wyrównany. Zarówno PWSZ Wałbrzych jak i Uniwersytet Jagieloński stworzyły bardzo ciekawe widowisko. Obie ekipy miały dużo okazji bramkowych. Dwie z nich wykorzystały broniące złotego medalu krakowianki. W kilku przypadkach ich bramkarkę wyręczyły słupek z poprzeczką.

Przegrany finał boli, tym bardziej że mieliśmy sporo sytuacji bramkowych. Chwile dekoncentracji z tak mocnym zespołem kończą się niestety tragicznie. Celowaliśmy w złoto, ale bycie drugim zespołem w Polsce to także wielki sukces mówił po meczu trener Jasiński.

Suma sumarum po pasjonującej walce złoto i tym razem pojechało do Krakowa. PWSZ Wałbrzych wróci do domu ze srebrem. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Klaudię Fabovą.

Był to kolejny medal w dorobku zespołu prowadzonego przez trenera Jasińskiego. W poprzednich latach wałbrzyska drużyna wygrywała już złoto, srebro i brąz. Tym razem do kolekcji należy dorzucić drugi srebrny medal.

2017 – 1 miejsce
2018 – 2 miejsce
2019 – 3 miejsce
2020 – 2 miejsce

Finał AMP Poznań 2020

UJ Kraków – PWSZ Wałbrzych 2:1
Cieśla

zdjęcie użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.