Siatkówka: 63 minuty gry + 4 godziny podróży = 42:75

Czekaliśmy na wynik z wyjazdowego spotkania podopiecznych trenera Marka Olczyka. Wygrana dawała wałbrzyszankom prawo gry w play-off. Niestety wicelider rozgrywek okazał się zbyt silny. Porażka w Siewierzu sprawiła, że Chełmiec będzie musiał rywalizować o utrzymanie w lidze w play outach.

Mecz od początku nie układał się po myśli siatkarek spod Chełmca. Niesamowita dyspozycja gospodyń sprawiła, że mecz skończył się nim tak na dobre rozpoczął. W pierwszym secie wałbrzyszanki zdobyły zaledwie 11 punktów. W trzecim jedynie 12. Odrobinę lepiej sytuacja wyglądała w drugiej odsłonie, ale i tu Jedynka wyszła na swoje, wygrywając 25:19.

Trudno szukać pozytywów po tak bolesnej porażce. Mecz trwał zaledwie 63 minuty. Kontuzji nabawiła się Natalia Sławińska. Walka o utrzymanie potrwa trochę dłużej. Bezpośrednim rywalem w rywalizacji o pozostanie w lidze będzie Polonia Świdnica. Pierwszy mecz rozegrany zostanie za dwa tygodnie.

Jedynka Siewierz – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 3:0 (25:11, 25:19, 25:12)

Chełmiec: Łuszyńska, Gezella, Sławińska, Olczyk, Pawelska, Sobolewska, Bojko (libero) oraz Małodobra, Judyta Rzeczycka, Gajczyk.