Siatkówka: Aqua Zdrój odpada z rywalizacji

Jakub Zima

Dwiema porażkami w Żaganiu, zakończyła sezon drużyna MKS Aqua Zdrój Wałbrzych w II lidze siatkówki. Zwycięstwo Sobieskiego pozwoliło gospodarzom awansować do dalszego etapu gier, o awans do I ligi.

W sobotę wałbrzyszanie ulegli 0:3 i pomimo dobrej postawy, szczególnie w pierwszym secie, obawialiśmy się wyniku niedzielnego spotkania. Margines błędu skurczył się bowiem do zera. Porażka eliminowała wałbrzyski zespół z dalszej rywalizacji.

Zmotywowani gracze Aqua Zdroju podeszli do niedzielnego meczu z dużym animuszem. Chcieli za wszelką cenę wygrać i doprowadzić do kolejnego pojedynku, który miałby rozstrzygnąć o awansie. Pierwszego seta podopieczni trenera Janusza Ignaczaka wygrali po bardzo zaciętej grze. W drugim gospodarze zdeklasowali Aqua Zdrój, wygrywając z wałbrzyszanami 25:10.

Kolejna partia również padła łupem Sobieskiego i o losie rywalizacji miał rozstrzygnąć set numer cztery. Kibice do samego końca żywiołowo reagowali na to, co działo się na hali. Raz jedna, raz druga strona przejmowała inicjatywę. Im bliżej końca seta, tym bardziej robiło się nerwowo. W kluczowych momentach miejscowym zawodnikom udało się zachować więcej zimnej krwi i wygrać mecz 3:1.

7.03|Sobieski Żagań – MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 3:0 (30:28, 25:18, 25:20)
8.03|Sobieski Żagań – MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1 (23:25, 25:10, 25:20, 28:26)

stan rywalizacji 3:1 – awans Sobieski Żagań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Siatkówka: Wspaniały sezon juniorów wałbrzyskiego Chełmca

Chełmiec Wałbrzych w sezonie 2019/2020 ma bardzo dużą pociechę ze swoich drużyn młodzieżowych. Dziś skupimy się na juniorach, którzy dopiero co zakończyli rywalizację w turnieju półfinałowym. Do najlepszej ósemki w kraju awansowali inni, ale bycie skalsyfikowanym na miejscach 13-16 jest olbrzymim sukcesem drużyny. Zespół prowadzony przez trenera Janusza Ignaczaka nie […]