05/03/2021

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej zdecydował o przełożeniu startu rozgrywek piłkarskich na terenie województwa dolnośląskiego. To oznacza, że zaplanowane na weekend 21-22 marca spotkania, nie odbędą się w pierwotnym terminie.

Koronawirus powoli zaczyna wygrywać z naszą codziennością. Po tym jak rośnie liczba zachorowań, Rząd RP wydał zalecenie o rezygnacji z przeprowadzenia imprez masowych. Taka wiadomość w dużej mierze dotknęła sportu. Pomijając wydarzenia na najwyższym szczeblu, regionalne związki sportowe, również decydują się na zmianę harmonogramu rozgrywek.

Kibice różnie zareagowali na wiadomość o przesunięciu startu rundy wiosennej.

Trudno mi jednoznacznie ocenić tę decyzję. Na nasze mecze przychodzą kibice, ale czy to już jest zagrożenie? zastanawia się fan Górnika Wałbrzych.

Wśród zespołów z mniejszych miejscowości opinia jest jednak zgodna ze Związkiem.

Ja osobiście uważam, że tak jest dobrze. W Bogaczowicach na meczach zawsze jest dużo ludzi. Bałbym się, że mógłbym się zarazić, a tak zobaczymy. Może ten tydzień wystarczy żeby wszystko się uspokoiło mówił Krzysiek, kibic Unii.

Warto się zastanowić nad tym, co by się stało, gdyby któryś z nas był zakażony i w trakcie meczu zaraził innych. Stanowice to mała miejscowość. Pewnie wszyscy by zachorowali chwalił decyzję Marek, fan Herbapolu.

Kłopot w tym, że w sytuacji, jakiej się obecnie znajdujemy, a jakiej możemy się znaleźć w najbliższej przyszłości trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy decyzja Związku była dla nas odpowiednia. Stęskniliśmy się już za Wałbrzyską Serią A. Ona za nami też, ale teraz zmieniają się nam priorytety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.