07/03/2021

Piłka nożna: Gwarek zdaje kolejny test

Gwarek Wałbrzych rozegrał jedno z lepszych gier kontrolnych w bieżącym okresie przygotowawczym. Tym razem rywalem wałbrzyskiej drużyny młodzieżowej była świebodzicka Victoria.

Mecz rozgrywany na sztucznej nawierzchni, stał na dobrym poziomie sportowym. Od początku, narzuciliśmy swój styl gry i raz po raz stwarzaliśmy sobie sytuacje podbramkowe. Była to super jednostka treningowa. Akcje kreowane na dużej intensywności. Padło kilka ciekawych bramek. Obie ekipy pokazały fajny, techniczny futbol. Widać było, że zawodnicy są głodni gry, a drużyny z niecierpliwością czekają na start ligi – mówił o meczu trener Gwarka.

Już w pierwszej części meczu wałbrzyszanie okazali się wyjątkowo skuteczni. Po trzech trafieniach Dębczaka i golu Pacześnego, Gwarek do przerwy prowadził 4:1.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Gospodarze próbowali odrabiać straty i dość szybko udało się zdobyć dwie bramki. Wynik spotkania w 82 minucie gry, precyzyjnym strzałem z 25 metrów ustalił Kacper Ramz. Piąty gol pozwoli Gwarkowi spokojnie dokończyć zawody.

Do ligi zostało równo trzy tygodnie. Jest jeszcze trochę czasu by dopracować pewne elementy naszej układanki, ale już dziś wiemy, że mamy silny piłkarsko zespół, który na pewno zamiesza w rundzie wiosennej. Na uwagę zasługują kolejni debiutanci, w tym bramkarz Marcel Pawlak, filigranowy wirtuoz środka pola Filip Jabłonowski czy Seweryn Kadłubowicz. Jednak tak na poważnie, to na pochwały zasłużył cały zespół, gramy szybko, ofensywnie i jesteśmy skuteczni. Nasi podopieczni wykonują założenia przedmeczowe, ale nie zabijamy w nich kreatywności i swobody w grze chwalił swoich podopiecznych szkoleniowiec.

Victoria Świebodzice – Gwarek Wałbrzych 3:5 (1:4)
 Dębczak x3, Pacześny , Ramz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.