27/02/2021

Ekstraliga: Akademiczki zagrały w reprezentacji

Jeszcze przed wprowadzeniem stanu epidemicznego w Polsce. Jeszcze przed wstrzymaniem wszelkiego rodzaju rozgrywek, wałbrzyskie piłkarki wystąpiły w swoich meczach reprezentacyjnych. W składzie młodzieżowych grup (U-19) na boisko wybiegły Alicja Materek, Nikola Hladikova. Barwy swojego kraju reprezentowała również Klaudia Fabova.

Alicja Materek zagrała w turnieju w hiszpańskiej La Mandze. Wałbrzyska piłkarka zagrała przeciwko Szwecji  (0:1) i Dani (1:3). W drugim spotkaniu Alicja Materek nabawiła się kontuzji i w chwili obecnej przechodzi rehabilitację.

W kadrze Czech do lat 19 wystąpiła Nikola Hladikova. Młoda zawodniczka wystąpiła w turnieju rozgrywanym w Portugalii, gdzie Czechy zagrały przeciwko gospodarzom (1:2) oraz Finlandii (2:4) i Austrii (0:0). W dwóch ostatnich Nikola wychodziła w podstawowym składzie.

Klaudia Fabova z reprezentacją Słowacji poleciała na turniej Cyprus Women’s Cup. Słowacja w trakcie rywalizacji zagrała przeciwko Meksykowi (2:2) i Finlandii (2:4). Klaudia Fabova wystąpiła w obu spotkaniach, a uzyskane wyniki pozwoliły zakończyć jej drużynie zakończyć na 5 miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.