Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

COViD-19: Szlachetna i biało-niebieska

COViD-19: Szlachetna i biało-niebieska

„Przelejemy w słusznej sprawie swą szlachetną, biało-niebieską krew!” – takim hasłem zachęcają do kolejnej akcji charytatywnej kibice wałbrzyskiego Górnika. Po zbiórce finansowej i przekazaniu najpotrzebniejszych rzeczy do szpitala, przyszła kolej na oddanie krwi.

COViD-19: Szlachetna i biało-niebieska

Tym razem w formie wyzwania, wałbrzyscy fani będą oddawać krew, robić sobie zdjęcie i za pomocą portali społecznościowych będą nominować kolejne osoby.

– Żeby urozmaicić ten przymusowo przedłużony sezon ogórkowy zróbmy to w rodzaju wyzwania, oddajemy krew, robimy zdjęcie podczas oddawania w barwach Górnika lub z vlepą, wrzucamy na wydarzenie oraz na swoje FB nominujący kolegę lub koleżankę. Dla wszystkich, którzy podejmą się wyzwania przewidziana jest nagroda podczas najbliższego meczu naszego Górnika – mówią organizatorzy akcji.

Górnicy, w ostatnim czasie udowodnili, że potrafią się podwójnie zmobilizować w walce z wirusem. Fani słusznie zauważyli, że krwi brakuje tak samo jak masek czy płynów dezynfekujących.  Oddając krew pomagają szpitalom w sposób szczególny.

– Krew podobnie jak środki ochrony osobistej, są dla szpitali równie ważne. Bez krwi często nie można przeprowadzać zabiegów. Dzisiaj pomimo ich ograniczenia do bezwzględnego minimum, krwi zaczyna brakować. Obostrzenia czy ryzyko zarażenia bardzo ograniczyły liczbę osób, które obecnie oddają krew – mówią pracownicy Centrum Krwiodawstwa w Wałbrzychu.

Ze względu na bezpieczeństwo krew należy oddawać indywidualnie. Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Wałbrzychu przy ulicy Bolesława Chrobrego 31 jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 rano do 13 popołudniu.

zdjęcie użyczone

JUŻ UCIEKASZ? PRZECZYTAJ JESZCZE TO!

P