08/03/2021

Piłka nożna: Creme de la creme wałbrzyskiego futbolu

Od pewnego czasu kibice spierają się, nad jakością wałbrzyskiej piłki nożnej. Wielu z nich uważa swoje drużyny za najlepsze. Postanowiliśmy, więc na podstawie wyników z 2019 roku sprawdzić, który zespół będzie nosił miano mistrza 2019!

Tworząc klasyfikację, wzięliśmy pod uwagę rundę wiosenną sezonu 2018/2019 i rundę jesienną obecnych rozgrywek Wałbrzyskiej Serie A. W pierwszej połowie roku w grze było 5 zespołów: Górnik Nowe Miasto Wałbrzych, Górnik Wałbrzych, Czarni Wałbrzych, Zagłębie Wałbrzych oraz Podgórze Wałbrzych. Żeby wyłonić naszego mistrza, stworzyliśmy klasyfikację biorącą pod uwagę wyłącznie wyniki pomiędzy tymi drużynami.

Wiosną najlepiej zaprezentowała się drużyna z Nowego Miasta. Podopieczni Sebastiana Raciniewskiego zdobyli na tym etapie 10 punktów. W pokonanym polu zostawili Górnika, Czarnych i Zagłębie. Jedyna strata punktów miała miejsce w pojedynku z Podgórzem. W tej części roku dobrze prezentowali się Czarni, zdobywając 6 punktów oraz wspomniane już Podgórze, które zgromadziło punktów 7. Koniec sezonu okazał się jednak dla zespołu wyjątkowo przykry. Podgórze spadło do Serie B, tracąc szanse na kolejne punkty w klasyfikacji. Nie oznacza to jednak, że jej wyniki nie będą brane pod uwagę.

Jesienią komplet punktów ponownie zdobywa zespół Nowego Miasta. Nieco lepiej radzi sobie prowadzona przez trenera Marcina Domagałę drużyna Górnika. Najgorzej na tym etapie poradziły sobie ekipy występujące na arenie przy ulicy Dąbrowskiego. Czarni i Zagłębie zdobyły łącznie zaledwie 3 punkty.

Sumując wszystkie wyniki, również te, które uzyskała drużyna Podgórza, okazuje się, że najlepiej w 2019 roku poradziła sobie drużyna Górnika Nowe Miasto. Drugie miejsce, z 10 punktową stratą uplasował się Górnik Wałbrzych. Na trzecim miejscu podium znalazła się drużyna Podgórza! Jest to o tyle istotne, że Podgórze w Serie A grało jedynie wiosną! Dalej znaleźli się Czarni i na ostatnim miejscu Zagłębie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.