26/02/2021

Polski Rząd ogłosił proces powrotu do normalności. Powrót podzielony został na kilka etapów, ale bez podania konkretnej daty ich wdrażania. Jest to szczególnie ważne dla rozgrywek piłkarskich w ligach lokalnych. Według rządowego planu, wydarzenia sportowe do 50 osób, na świeżym powietrzu i bez udziału publiczności, zostaną włączone do życia dopiero w III etapie łagodzenia obostrzeń.  To sprawia, że trudno jest jednoznacznie określić kiedy, jeśli w ogóle jeszcze, w przeznaczonym do rozegrania obecnego sezonu czasie.

Oficjalna decyzja ma zostać ogłoszona 10 maja. Jest to ściśle związane z przygotowaniami do wznowienia rozgrywek Ekstraklasy, których powrót planowany jest na koniec maja. Dużo szumu zrobił jednak komunikat, jaki ujrzał światło dzienne, dzięki przeciekowi do mediów społecznościowych. Mowa w nim o zakończeniu rozgrywek w ligach regionalnych z zachowaniem obecnych tabel i uwzględnieniem awansów, ale bez spadków.

Uzyskanie potwierdzenia tej informacji graniczy jednak z cudem. Niby coś jest na rzeczy. Niby takie plotki potwierdzane są przez dziennikarzy z mediów krajowych. Mówił o tym między innymi Mateusz Borek w jednym z programów sportowych. I to jest chyba źródło, z którym polemizować byłoby trudno. Dotychczasowe informacje przekazywane przez pana Borka niemal zawsze się sprawdzały. Pozostaje nam czekać do 10 maja i wierzyć, że decyzje będą tymi jedynymi słusznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.