24/01/2021

E-Sport: FIFA 20 zamiast zielonej murawy

E-Sport staje się obecnie wiodącą dziedziną życia sportowego. Zapewne kiedyś wrócimy na boiska w tak zwanym realu, ale zanim to nastąpi cieszymy się emocjonując rozgrywkami w Internecie. Za nami wydarzenie, które w pewnym sensie przejdzie do historii. Poznaliśmy, bowiem pierwszego mistrza w FIFA 20.

I Turniej Almar-Sport FIFA 20 – online został zainicjowany przez rodzimych pasjonatów z E-Sport dla każdego, który ściśle współpracuje z klubem sportowym MKS Szczawno-Zdrój.

– Sytuacja z koronawirusem nie tyle wymusiła, co przyśpieszyła decyzję o zorganizowaniu takiego turnieju w Internecie. E-sport bardzo szybko się rozwija i widać to właśnie w Internecie, gdzie organizowanych jest bardzo duża ilość turniejów, nie tylko w FIFĘ, ale także w Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, czy Fornite – tłumaczą organizatorzy zabawy.

E-Sport dla każdego skupia się turniejach w FIFĘ, która jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych gier sportowych. Na pomysł wirtualnych rozgrywek wpadł odpowiadający za marketing w klubie ze Szczawna Zdroju, Paweł Danielak.

– Do naszego turnieju zgłosiło się 49 zawodników, którzy w niedzielę od godziny 16 powalczyli o tytuł tego najlepszego i jak by nie było historycznego zwycięzcy naszego turnieju. Na początek zdecydowaliśmy się na rozgrywkę systemem pucharowym, czyli przegrany odpada, a zwycięzca przechodzi dalej. W związku z nierównomierną ilością graczy, część z nich, a dokładniej 14 rywalizację zaczęło od 2 rundy. Pozostali, którzy nie mieli tyle szczęścia w losowaniu, które zostało przeprowadzone na żywo na naszym profilu facebookowym rozpoczęli zmagania od pierwszej rundy. Nie obyło się bez kilku walkowerów, ponieważ kilku zawodników nie przystąpiło do gry, jednak od 2 rundy wszystko szło już dość sprawnieopowiada Paweł Danielak.

Wyniki były na bieżąco aktualizowane w Internecie. Dzięki wirtualnej drabince każdy mógł na bieżąco śledzić jak idzie rywalom i z kim w kolejnej rundzie będzie mógł się zmierzyć. Po 3 godzinach zażartej walki poznaliśmy czterech najlepszych zawodników. Wygrane półfinały sprawiły, że w finale zmierzyli się Marcin Kleban i Adrian Bogucki. Zwycięzcą całego turnieju został Marcin Kleban, który w ostatnim meczu pokonał swojego rywala 2:1. Trzecie miejsce po zwycięstwie 4:3 zajął Grzegorz Piasecki. Tuż za podium uplasował się Bartłomiej Szydełko. Laureaci otrzymali w nagrodę FIFA POINTS do gry w trybie Ultimate Team.

– Jak na pierwszy tego typu turniej, który przeprowadziliśmy, uważamy, że było całkiem nieźle. Na pewno mamy materiał do analizy i jest kilka rzeczy, które na pewno trzeba usprawnić przed kolejnym turniejem. Między innymi chodzi o komunikację z zawodnikami i formę przekazywania wyników. Ogólnie jednak jesteśmy zadowoleni, a i sami zawodnicy gratulowali nam dobrego turnieju i już pytają, kiedy zorganizujemy następny, więc chyba nie było tak źle – mówi Paweł Danielak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.