25/02/2021

W pogoni za piłką: Rozpoczęto weryfikacje przed startem ligi

Rozpoczęto weryfikację dokumentów dostarczonych przez kluby, które chcą awansować na siatkarski szczyt. Do Ligi Mistrzów aspirują Stal Nysa oraz BBTS Bielsko-Biała. Do Tauron Ligi Joker Mekro Energoremont Świecie.

Te trzy kluby złożyły odpowiednie dokumenty (termin składania minął 30 kwietnia). Zostaną teraz poddane audytowi przez renomowaną firmę Deloitte. Dodatkowo w każdym z klubów pojawią się przedstawiciele Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki S.A., którzy przeprowadzą inspekcję obiektów i spotkają się z zarządami wymienionych klubów.

Chęć awansu do PlusLigi, na miejsce zdegradowanej BKS Visły Bydgoszcz, wyraziły drużyny Stali Nysa oraz BBTS Bielsko-Biała, odpowiednio pierwsza i druga drużyna zaplecza PlusLigi w klasyfikacji końcowej sezonu 2019/2020.

– Czekamy na PlusLigę od lat, teraz mamy wszystko, by się w niej znaleźć. Piękną halę, wspaniałych kibiców i wsparcie miasta. Złożyliśmy komplet dokumentów, jesteśmy gotowi i czekamy na wyniki weryfikacji, jestem jednak pewny, że przejdziemy ją bez kłopotów – mówi Marek Majka, prezes zarządu Stali Nysa S.A.

Swoją aplikację złożył też zespół z Bielska-Białej.

– Jako wicelider zostaliśmy zaproszeni przez Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki do audytu, który ma na celu sprawdzenie czy klub spełnia wymogi regulaminu PlusLigi. W ostatnim czasie intensywnie pracowaliśmy nad dokumentacją, którą do końca kwietnia musieliśmy przesłać do Polskiej Ligi Siatkówki. Na konto PLS przelaliśmy wymaganą kwotę kaucji. Oprócz tego przedstawiliśmy plan finansowy, który zawierał także dokumenty potwierdzające zagwarantowanie środków finansowych od naszych sponsorów. Dodatkowo trzeba było wykazać płynność finansową, musieliśmy uzyskać szereg zaświadczeń o niezaleganiu z płatnościami od różnych instytucji (Urząd skarbowy, ZUS, PZPS, WZPS – przyp. red), a także od zawodników. Mam nadzieję, że przygotowane przez nas dokumenty spotkają się z uznaniem ze strony Polskiej Ligi Siatkówki. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że będziemy brani pod uwagę dopiero wówczas, gdy aplikacja Stali Nysa zostanie odrzucona mówi Mirosław Krysta, prezes BBTS Bielsko-Biała.

– Wszystkie kluby zostaną dokładnie sprawdzone przez naszego Partnera, firmę Deloitte. Cały katalog spraw i warunków, które muszą spełnić, jest zawarty w naszym Regulaminie Profesjonalnego Współzawodnictwa. Po weryfikacji Rada Nadzorcza zajmie się ustaleniem składu rozgrywek na sezon 2020/2012– tłumaczy Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki.

Dodatkowo, do piątku 8 maja, kluby 2. Ligi Mężczyzn mogą składać aplikację do startu w sezonie 2020/2021 w Tauron 1. Lidze Mężczyzn. Do ubiegania się o grę w wyższej klasie rozgrywkowej uprawnione są: MKS Avia Świdnik, LKS Czarni Rząśnia, Sulęcińskie Towarzystwo Siatkarskie Olimpia oraz BAS Białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.