08/03/2021

Odbyły się już wideokonferencje wszystkich grup rozgrywkowych, podczas których wstępnie zadecydowano jak wyglądać będzie koniec rozgrywek i jakie będą niosły za sobą skutki. Część klubów się ucieszy, nikt specjalnie się nie zmartwi. Oficjalne informacje zostaną przekazane 11 bądź 12 maja, ale już teraz możemy powiedzieć, że w męskiej piłce nożnej plany są już właściwie poukładane.

Piłkarskie władze chcą rozegrać baraże o awans do III ligi. Zamierzają również w pierwszych tygodniach sierpnia rozegrać mecze Pucharu Polski. Powrót rozgrywek Wałbrzyskiej Serie A i B planowany jest na 15 sierpnia. Możliwe, że trochę wcześniej na boisku ujrzymy drużyny w rozgrywkach IV ligi i Ligi Okręgowej. Wszystko będzie jednak zależne od drużyn, które przystąpią do rozgrywek.

Najwcześniej sprawy formalne muszą przeprowadzić zespoły, które będą grać w rozgrywkach IV ligi. Chcąc wystąpić na tym szczeblu zarówno Nysa Kłodzko jak i Orzeł Lubawka będą musiały szybko spełnić wymogi licencyjne. Faktem jest jednak to, że obie wywalczyły sobie prawo gry na tym poziomie. Trudno również ocenić jak zostanie IV liga podzielona. Na dzień dzisiejszy są brane pod uwagę dwa warianty, w których zespoły z wałbrzyskiej Ligi Okręgowej umieszczane są raz grupie wschodniej, raz w zachodniej.

Liga Okręgowa również zostanie powiększona. Ciekawi jesteśmy jak ostatecznie postanowi Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, który również przygotowuje minimum dwa rozwiązania. Faktem jest, że z Wałbrzyskiej Serie A awans uzyskała MKS Victoria Świebodzice.

Ciekawie będzie również na poziomie A i B klasy. Wciąż trudno wyrokować czy z B awansuje jedna czy być może nawet dwie drużyny, ale biorąc pod uwagę Wałbrzyską Serie B, awans na pewno uzyska Podgórze Wałbrzych, które serdecznie witamy w Wałbrzyskiej Serie A. Ta liga również zostanie mocno odmieniona. Grupy z podokręgu wałbrzyskiego zostaną zapewne powiększone, ale do gry wchodzi również podział geograficzny, który może ulec zmianie.

Decyzje centrali będą ogłoszone już na początku przyszłego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.