26/02/2021

IV liga: Wstępny podział grup na sezon 2020/2021

Do 11 maja nic nie jest do końca przesądzone, ale biorąc pod uwagę czas i przecieki z obozu rządzącego piłką nożną, możemy stwierdzić, że sezon się skończył. Awanse będą obowiązywać. Spadki już nie. Taką mamy na dzień dzisiejszy rzeczywistość. Czekamy na potwierdzenie, ale w tym czasie możemy już ocenić, jakie drużyny zagrają w IV Lidze Dolnośląskiej.

W związku z tym, że ma nie być spadków, w lidze zagrać może aż 40 zespołów. Wśród nich 9 beniaminków. Zespoły mają zostać podzielone na dwie grupy po 20 drużyn. Podział administracyjny będzie zależny od drużyn, które awansują do III ligi. Skąd ten dylemat?

O prawo gry w III lidze ubiegać się będą aktualni liderzy swoich grup. W zachodniej na pierwszym miejscu jest Apis Jędrzychowice. Na wschodzie Polonia Stal Świdnica. Zakładając awans drużyny ze Świdnicy, podział grup ligowych na sezon 2020/2021 będzie następujący:

Zmiana w przypadku awansu Apisu byłoby przeniesienie do grupy zachodniej Orła Lubawki, który administracyjnie należy do okręgu jeleniogórskiego, ale od wielu lat występuje w rozgrywkach okręgu wałbrzyskiego.

Do rozstrzygnięcia będzie jeszcze sprawa awansu z drugiego miejsca z grupy jeleniogórskiej Ligi Okręgowej, gdzie na 2 i 3 miejscu znajdują się dwie drużyny o tej samej liczbie punktów. Sprawa dotyczy Włókniarza Leśna i Victorii Ruszów. W bezpośrednim pojedynku lepiej wypadł zespół z Ruszowa. Pierwotnie padł pomysł, by obie ekipy otrzymały prawo gry w IV lidze zamiast trzeciego w tabeli grupy wrocławskiej WKS Wierzbice, który na ten moment takie zaproszenie dostał.

Obie drużyny z okręgu jeleniogórskiego zdobyły mniej punktów, ale też rozegrały jedno spotkanie mniej. Zakładając, że obie zwyciężyłyby z wycofaną z rozgrywek Stellą Lubomierz, miałyby na swoim koncie po 35 punktów. WKS Wierzbice zgromadził ich 38 więc wybór władz związkowych wydaje się słuszny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.