IV liga: Wstępny podział grup na sezon 2020/2021

Jakub Zima

Do 11 maja nic nie jest do końca przesądzone, ale biorąc pod uwagę czas i przecieki z obozu rządzącego piłką nożną, możemy stwierdzić, że sezon się skończył. Awanse będą obowiązywać. Spadki już nie. Taką mamy na dzień dzisiejszy rzeczywistość. Czekamy na potwierdzenie, ale w tym czasie możemy już ocenić, jakie drużyny zagrają w IV Lidze Dolnośląskiej.

W związku z tym, że ma nie być spadków, w lidze zagrać może aż 40 zespołów. Wśród nich 9 beniaminków. Zespoły mają zostać podzielone na dwie grupy po 20 drużyn. Podział administracyjny będzie zależny od drużyn, które awansują do III ligi. Skąd ten dylemat?

O prawo gry w III lidze ubiegać się będą aktualni liderzy swoich grup. W zachodniej na pierwszym miejscu jest Apis Jędrzychowice. Na wschodzie Polonia Stal Świdnica. Zakładając awans drużyny ze Świdnicy, podział grup ligowych na sezon 2020/2021 będzie następujący:

Zmiana w przypadku awansu Apisu byłoby przeniesienie do grupy zachodniej Orła Lubawki, który administracyjnie należy do okręgu jeleniogórskiego, ale od wielu lat występuje w rozgrywkach okręgu wałbrzyskiego.

Do rozstrzygnięcia będzie jeszcze sprawa awansu z drugiego miejsca z grupy jeleniogórskiej Ligi Okręgowej, gdzie na 2 i 3 miejscu znajdują się dwie drużyny o tej samej liczbie punktów. Sprawa dotyczy Włókniarza Leśna i Victorii Ruszów. W bezpośrednim pojedynku lepiej wypadł zespół z Ruszowa. Pierwotnie padł pomysł, by obie ekipy otrzymały prawo gry w IV lidze zamiast trzeciego w tabeli grupy wrocławskiej WKS Wierzbice, który na ten moment takie zaproszenie dostał.

Obie drużyny z okręgu jeleniogórskiego zdobyły mniej punktów, ale też rozegrały jedno spotkanie mniej. Zakładając, że obie zwyciężyłyby z wycofaną z rozgrywek Stellą Lubomierz, miałyby na swoim koncie po 35 punktów. WKS Wierzbice zgromadził ich 38 więc wybór władz związkowych wydaje się słuszny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Aktywni Pozytywni – od dziś startują zapisy, od jutra treningi

„Aktywni Pozytywni” to prawdopodobnie jedyny w kraju na ten moment projekt treningów na stadionach przygotowany przez zespół Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój z myślą o mieszkańcach Wałbrzycha, których aktywność fizyczną ograniczyły obostrzenia wynikające z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Zapisy na najbliższe treningi ruszyły już dziś, a pierwsze zajęcia startują od jutra. […]