25/02/2021

W pogoni za piłką: PZPN zdecydował. Ligi regionalne kończą sezon!

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Oznacza, to że wcześniejsze przypuszczenia nabierają mocy prawnej. W naszym regionie awanse uzyskały: Nysa Kłodzko i Orzeł Lubawka (awans do IV ligi), MKS Victoria Świebodzice (awans do Ligi Okręgowej), Podgórze Wałbrzych (awans do Wałbrzyskiej Serie A).

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja.

źródło: PZPN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.