07/03/2021

W pogoni za piłką: Wychowanek Victorii Wałbrzych w Ekstraklasie

Dominik Więcek, przedłużył umowę z Zagłębiem Lubin i został zawodnikiem I drużyny, z którą będzie przygotowywał się do rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. Umowa obowiązuje do czerwca 2022 roku.

– Bardzo nas cieszy, że kolejni, młodzi zawodnicy dołączają do pierwszego zespołu. Pokazuje to dobrą współpracę pomiędzy nami a akademią i jest sygnałem dla innych chłopców, że warto pracować, rozwijać się i cierpliwie czekać na swoją szansę. Dominik Więcek, to zawodnik o dużym potencjale  powiedział Martin Ševela, szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin.

Dominik Więcek skończy w tym roku 20 lat. Występuje na pozycji pomocnika. Dotychczas był podstawowym zawodnikiem rezerw Zagłębia. Spędził na boisku prawie 1140 minut, zdobywając jedną bramkę w meczu przeciwko ekipie Gwarka Tarnowskie Góry.

Dominik swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w 2007 roku. Od samego początku trenował ze starszymi od siebie kolegami. Wspierany przez rodziców, wytrwale pracował oczekując na swoją szansę. W wieku 12 lat wziął udział w testach przeprowadzonych przez Zagłębie Lubin. Scouci uznali, że ma talent, który warto rozwijać i tak młody piłkarz trafił do miedziowych. Od tamtego momentu, Dominik piął się po szczeblach kariery, grając w drużynach juniorskich. Już niebawem więcej o Dominiku i wspomnieniach jego pierwszego trenera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.