08/03/2021

10 niezbędnych rzeczy dla pracujących w domu


Praca z domu jest niekoniecznie łatwa, ale w obecnych czasach wiele z nas musi się jednak przyzwyczaić do nowego trybu życia. Podczas siedzenia w domu mamy ochotę jedynie jeść, spać, leżeć, oglądać telewizję i grać na komputerze, na przykład dobrze się sprawuje gra wirtualna ruletka.

Niestety, musimy się zmobilizować i zacząć pracować w domu. Na początku może to się wydawać niewyobrażalne, ale wystarczy kilka trików i praca w domu stanie się efektywniejsza i przyjemniejsza niż ta w biurze.

Musisz tylko zmienić trochę atmosferę wokół siebie i zorganizować w swoim zacisznym mieszkanku mały kącik, w którym będziesz mógł pracować. Uprzedź swoich domowników, że od dzisiaj to twoje nowe miejsce pracy i  nie mają prawa cię rozpraszać podczas godzin pracy.

No właśnie ten chaos wokół rozprasza każdego i nie daje możliwości skupienia się na jednej rzeczy. Poniżej podamy ci 10 podstawowych rzeczy, które pomogą ci owocnie pracować w domu.

 

  • Wygodne Krzesło

 

Być może niektórzy myślą, że podstawą w każdym biurze jest wygodne biurko, ale w domowych warunkach to krzesło odgrywa najważniejszą rolę, dlatego musi być perfekcyjne. Serio, jeśli się zastanawiasz na co wydać swoje ostatnie oszczędności, to polecamy ci zakup wygodnego krzesła, w którym będzie ci się przyjemnie pracować.

 

  • Karteczki Samoprzylepne

 

Chcesz się poczuć jak w biurze? Postaw na swoim biurku kolorowe karteczki i wykorzystuj je od czasu do czasu. Jeśli nie możesz w danej chwili podzielić się z kolegami z pracy swoimi pomysłami, po prostu zapisz je na karteczkach i przyklej w dowolnym miejscu. To samo możesz zrobić z zadaniami. Twój kącik wypełniony karteczkami z zadaniami na każdym kroku zdecydowanie bardziej będzie przypominał biuro i pomoże ci się bardziej skoncentrować na pracy.

 

  • Bezprzewodowa Zdalna Ładowarka

 

Postaw ładowarkę na swoim biurku i zaoszczędź czas, który spędziłbyś na poszukiwaniu wolnego gniazdka w domu. Teraz twój telefon będzie cały czas do twojej dyspozycji.

 

  • Bezprzewodowe Słuchawki

 

Czasami bywa tak, że inni domownicy nie bardzo potrafią zrozumieć, że teraz pracujesz i potrzebujesz trochę spokoju i ciszy. Większość z nich po prostu ignoruje ten fakt. W tym przypadku koniecznym niezbędnikiem będą właśnie bezprzewodowe słuchawki. Pozwolą ci one skupić się na pracy i odizolują cię od zewnętrznych hałasów w domu.

 

  • Lampka na Biurko

 

Zadbaj o swoje zdrowie. Lampka na biurku sprawi, że praca stanie się przyjemniejsza. Zawsze lepiej jest pracować w dobrym oświetleniu, bo dzięki temu znacznie wolniej się męczysz. Nie nadwyrężaj swojego wzroku i skup się na produktywnej pracy.

 

  • Planer

 

Planer na biurko pomoże ci kontrolować przebieg twojej pracy i będzie cię mobilizował do wykonywania każdego zadania na czas. Wypełniaj planer co tydzień i umieść go w widocznym miejscu nad biurkiem. Zobaczysz, że zorganizowanie swojej pracy zmniejszy twój stres.

 

  • Butelka na Wodę

 

Koniecznie postaw na biurku butelkę z wodą, nie kubek, bo ten jest dość mały i przez to bardzo często wybierasz się do kuchni po wodę. Nawet kiedy nie będzie ci się chciało pić. W momencie umieszczenia pełnej butelki wody na stole, odpada wiele czynników, które mogłyby cię rozpraszać.

 

  • Dodatkowe Poduszki

 

Poduszek w domu nigdy nie ma za wiele. Szczególnie kiedy musisz pracować w domu i chcesz czuć się wygodnie. Zapewnij sobie komfortowe warunki pracy i pracuj szczęśliwie. Poduszki w biurze mogą dziwnie wyglądać, ale w domu zawsze możesz na nie liczyć.

 

  • Kwiaty na Biurku

 

Rośliny sprawiają, że twój roboczy kącik wygląda bardziej przytulnie. Nawet kiedy pracujesz w domu i masz wiele roślin na około, warto postawić jedną z nich na biurku.

 

  • Ekspres do Kawy

 

Poranny zapach kawy zawsze pobudza do działania. Pomyśl tylko, jak super byłoby mieć taki zapach w pokoju obok. W biurach często kupujemy kawę i wydajemy na to niemałe pieniądze. Kiedy pracujesz w domu nie musisz tego robić, wystarczy, że kupisz ekspres do kawy i będziesz mógł pić kawę za darmo w dowolnym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.