02/03/2021

Cisza przed burzą czyli przygotowania do startu nowej ramówki

W związku z tym, że w ostatnim czasie dość oszczędnie publikujemy nowe treści, a sam okres epidemii mija i powoli trzeba będzie wracać do świata żywych, chcieliśmy odpowiedzieć naszym fanom na pytanie, które często do redakcji docierało.

Na szczęście nic wielkiego się nie stało i z biegiem czasu wszystko wróci do normy. Norma, o której mowa będzie jednak wzbogacona o kilka istotnych elementów sportowej rozrywki. W trakcie przerwy w rozgrywkach sportowych, pracowaliśmy nad nową ramówką programową i oficjalnie już możemy stwierdzić, że nasze idee wejdą w życie.

Co będziemy pokazywać lub czego będziecie mogli posłuchać? Trochę tego będzie. Na ten moment zdradzimy zaledwie niewielki rąbek tajemnicy.

Syndrom 3 kwarty – fani tego programu, będą zadowoleni, bo wróci na antenę. Trwają obecnie nagrania pierwszych odcinków nowego sezonu. Koszykówka w Wałbrzychu wciąż czeka na powrót do Elity. Syndrom szykuje się na wspólną wędrówkę. Będzie to w głównej mierze program radiowy, tzw podcast. Jednakże w ciągu rozgrywek nowego sezonu, postaramy się również o formułę programu TV.

Ostatni Jard – wszyscy znamy futbol amerykański. W naszym mieście od kilku lat funkcjonuje drużyna Miners Wałbrzych, która z powodzeniem bierze udział w rozgrywkach ligowych. Nasz program ma właśnie przybliżyć dyscyplinę, która staje dla nas niezwykle ważna. Zaczniemy od audycji radiowych, ale z biegiem czasu będziemy również wchodzić w wydania TV.

As serwisowy – tak program o siatkówce. Nie było takiego, powinien być już dawno. W trakcie sezonu skupimy się w dużej mierze na toczących się rozgrywkach. Zanim jednak piłka ponownie zagości nad siatką, będziemy o siatkówce rozmawiać, omawiać, fantazjować, planować i cieszyć się sportem, który dla naszego miasta jest również ważny.

Nie zapomnimy jednak o fanach piłki nożnej. Oczywiście na ekrany TV wróci Magazyn Piłkarski, okraszony tym razem hasłem “Goal”. To dopiero jednak w późniejszej fazie. Sporadycznie będziemy się pokazywać już w lipcu. Cyklicznie do emisji wrócimy dopiero w sierpniu.

W pogoni za piłką – no cóż, Magazyn Piłkarski będzie skupiał się przede wszystkim na rozgrywkach ligowych czy pucharowych. Program W pogoni za piłką będzie zaś tym elementem, który uzupełni naszą ciekawość tego, co w świecie piłki nożnej się dzieje. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, zaczniemy od audycji radiowych, ale i podobnie jak w poprzednich przypadkach, będzie to jedynie okres przejściowy.

Z naszej anteny nie zniknie również Pojedynek pod ścianą gdzie spotykamy się z ludźmi związanymi ze światem sportu. W dotychczasowych programach gościliśmy sportowców, trenerów, miłośników freestyleu. Czekają nas rozmowy z dietetykami, psychologami, ale i również czynnymi lub byłymi gwiazdami naszego sportowego podwórka.

Co jeszcze? W planach jest jeszcze jeden program – W oku cyklonu. Ideą przedsięwzięcia jest nagrywanie materiałów w taki sposób by emitować je bez obróbki. O tym kiedy jednak Oko ruszy, poinformujemy w późniejszym czasie. Pojedynek pod ścianą wróci pod koniec lipca.

Kolejną ważną rzeczą jest częstotliwość emisji poszczególnych programów. To jest właśnie w chwili obecnej opracowywane. Trwają przygotowania do startu Syndromu i W pogoni za piłką. Docelowo odcinki mają się ukazywać dwa razy w tygodniu. Magazyn Piłkarski Goal emitowany będzie we wtorki w godzinach popołudniowych.

As serwisowy planowany jest na jeden odcinek w tygodniu. Oczywiście może się zdarzyć tak, że emitować będziemy odcinki specjalne. Podobnie sprawa się ma z Ostatnim Jardem i Pojedynkiem pod ścianą.

Pierwsze odcinki nowych programów wyemitujemy już na dniach. W niedługim czasie udostępnimy również dedykowaną ramówce podstronę i godzinowy rozkład emisji. Do zobaczenia na antenie!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.