IV liga: Jednak nie zagramy barażu. Polonia w III lidze

Jakub Zima

Kibice szykowali się do starcia dwóch drużyn, które niewątpliwie prezentowały wysoki poziom sportowy przez cały czas trwania rozgrywek poprzedniego sezonu. Zarówno Polonia jak i Apis strzelały dużo bramek. Liczyliśmy na dobre widowisko w dwóch meczach barażowych.

Kluby złożyły dokumenty licencyjne na grę w III lidze i zaczęły się problemy. Polonia licencję otrzymała. Apis już nie. Fani drużyny z Jędrzychowic drżeli o to co nastąpi później i doczekali się informacji, która bardziej ich rozsierdziła niż zaskoczyła.

Ostatecznie władze klubu zdecydowały nie przystępować do gry o awans, skoro i tak w III lidze zagrać nie będą mogli. W ten sposób Polonia Stal Świdnica wywalczyła promocję. Na ten moment wciąż nieoficjalnie, bo sam awans musi być potwierdzony przez Opolski Związek Piłki Nożnej, który w sezonie 2020/2021 będzie odpowiadał za organizację rozgrywek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

W pogoni za piłką: Może pora na zmianę przepisów barażowych?

Nie pierwszy raz zastanawiamy się, czy przepisy związane z barażami, jakie należy rozegrać w Dolnośląskiej IV lidze, by awansować, nie powinny być zmienione. Warunkiem koniecznym gry w barażach jest zwycięstwo w jednej z dwóch grup.  W kolejnych modyfikacjach dodano punkt mówiący o licencji na grę i zakończono rozważania na ten […]