W pogoni za piłką: Może pora na zmianę przepisów barażowych?

Jakub Zima

Nie pierwszy raz zastanawiamy się, czy przepisy związane z barażami, jakie należy rozegrać w Dolnośląskiej IV lidze, by awansować, nie powinny być zmienione. Warunkiem koniecznym gry w barażach jest zwycięstwo w jednej z dwóch grup. 

W kolejnych modyfikacjach dodano punkt mówiący o licencji na grę i zakończono rozważania na ten temat. Wydaje się jednak, że takie zapisy rodzą niepotrzebne problemy. W obecnej edycji do barażów przystąpić miały Polonia Stal Świdnica i Apis Jędrzychowice. Sportowo obie drużyny zasłużyły na grę w III lidze. Organizacyjnie już tylko Polonia.

Taki fakt sprawił, że do dwumeczu nie dojdzie i Polonia uzyska awans niejako z urzędu. Ze sportowego punktu widzenia lepiej byłoby chyba, gdyby baraż jednak się odbył. Jeśli nie może do niego przystąpić zwycięzca grupy, to niech to zrobi najwyżej sklasyfikowana drużyna w tabeli.

W obecnym sezonie w grupie zachodniej rywalizacja była niezwykle zacięta. Apis Jędrzychowice, Karkonosze Jelenia Góra i AKS Strzegom uzyskały dokładnie taką samą liczbę punktów. Drużyna z Głogowa traciła do wspomnianej trójki zaledwie punkt. Patrząc na możliwości organizacyjne pozostałych drużyn, śmiem twierdzić, że każda z nich licencję na grę w III lidze dostałaby i w tej sytuacji mogłaby rozegrać mecz barażowy z Polonią Stal Świdnica.

Świdniczanie otrzymuję promocję w prezencie i szykują się do gry w III lidze. Ciekawe jak potoczą się ich losy w przyszłym sezonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

IV liga: Orzeł się wzmacnia!

Orzeł Lubawka po awansie do IV ligi zamierza uzupełnić braki kadrowe. Na ten moment mamy oficjalne potwierdzenie dwóch transferów, na dwóch newralgicznych pozycjach. Zmiany przede wszystkim dotkną pozycji bramkarza. Buty na kołku zawiesił bramkarz, który dał drużynie awans z Wałbrzyskiej Serie A do Ligi Okręgowej. Z popularnym Gruchą, Orzeł mierzył […]