Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

W pogoni za piłką: Może pora na zmianę przepisów barażowych?

Liga Okręgowa: Zdrój lepszy od Górnika

Nie pierwszy raz zastanawiamy się, czy przepisy związane z barażami, jakie należy rozegrać w Dolnośląskiej IV lidze, by awansować, nie powinny być zmienione. Warunkiem koniecznym gry w barażach jest zwycięstwo w jednej z dwóch grup. 

W kolejnych modyfikacjach dodano punkt mówiący o licencji na grę i zakończono rozważania na ten temat. Wydaje się jednak, że takie zapisy rodzą niepotrzebne problemy. W obecnej edycji do barażów przystąpić miały Polonia Stal Świdnica i Apis Jędrzychowice. Sportowo obie drużyny zasłużyły na grę w III lidze. Organizacyjnie już tylko Polonia.

Taki fakt sprawił, że do dwumeczu nie dojdzie i Polonia uzyska awans niejako z urzędu. Ze sportowego punktu widzenia lepiej byłoby chyba, gdyby baraż jednak się odbył. Jeśli nie może do niego przystąpić zwycięzca grupy, to niech to zrobi najwyżej sklasyfikowana drużyna w tabeli.

W obecnym sezonie w grupie zachodniej rywalizacja była niezwykle zacięta. Apis Jędrzychowice, Karkonosze Jelenia Góra i AKS Strzegom uzyskały dokładnie taką samą liczbę punktów. Drużyna z Głogowa traciła do wspomnianej trójki zaledwie punkt. Patrząc na możliwości organizacyjne pozostałych drużyn, śmiem twierdzić, że każda z nich licencję na grę w III lidze dostałaby i w tej sytuacji mogłaby rozegrać mecz barażowy z Polonią Stal Świdnica.

Świdniczanie otrzymuję promocję w prezencie i szykują się do gry w III lidze. Ciekawe jak potoczą się ich losy w przyszłym sezonie.

W pogoni za piłką: Może pora na zmianę przepisów barażowych?