27/02/2021

COViD-19: Znajdą się pieniądze na remont stadionu?

Stadion Górnika Wałbrzych na Nowym Mieście od zawsze był wizytówką Wałbrzycha. Dawniej jako duma, dzisiaj jako wielki problem. Podczas kilkunastu lat biernego użytkowania obiektu obiecywano jego remont. Przygotowano nawet wizualizację i kosztorys. Na tym się skończyło.

Międzyczasie zawaliła się trybuna. Zdemontowano zegar, ławki rezerwowych. W miejscu kibiców urosły krzaki. Murawa stawała się coraz gorsza aż wreszcie żeby na nim można było grać jakiekolwiek mecze, należało w pierwszej kolejności zabezpieczyć boisko od rozsypującej się betonowej podstawy trybun.

Ze względu na kryzys wywołany epidemią koronawirusa, rząd przygotował kilka ustaw antykryzysowych. Jedna z nich zakłada przekazanie środków finansowych samorządom, które z założenia same mają zdecydować na co przeznaczą swoje pieniądze. Wałbrzych otrzyma ponad 24,5 miliona złotych. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wyszli z propozycją wspólnej walki o remont stadionu.

Kibice czekają na remont obiektu. Dzisiaj zapaliło się światełko, ale czy zapalą lampy? Czas pokaże.

– My, jako przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w regionie, chcieliśmy zwrócić się z postulatem do pana prezydenta. W ostatnich dniach gościła u nas w Wałbrzychu Minister Sportu. Rozmawialiśmy z działaczami, samorządowcami wałbrzyskimi na temat sportu w naszym regionie, w szczególności zaś w Wałbrzychu. Zostały zgłoszone postulaty, różnego rodzaju koncepcje, pomysły. Pani Minister po powrocie do Warszawy, przeanalizowała ze współpracownikami, parlamentarzystami sytuację. Dzięki tej analizie, zostały postawione pewne deklaracje, które chciałem dzisiaj tutaj przekazać mówi Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.

Politycy PiS zwrócili się do władz Wałbrzycha z apelem

– Chcieliśmy zaapelować, aby część z tych środków, choć potrzeb jest bardzo dużo, podkreślam też, to jest decyzja miasta, na co te środki zostaną wydatkowane, ale żeby część z tych środków została przeznaczona na wkład w remont stadionu Górnika Wałbrzych. Stadionu, który od lat czeka na przywrócenie do świetności.Po analizie w Ministerstwie Sportu, jesteśmy upoważnienie do przekazania deklaracji, że jeżeli pan prezydent podejmie decyzję o przekazaniu części środków na remont stadionu, Ministerstwo Sportu przekaże pozostałe potrzebne środki do tego, żeby obiekt został przywrócony do użytkowania, żeby przywrócone zostały jego funkcje sportowe deklaruje Michał Dworczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.