Siatkówka: Oskar Kukie w Reprezentacji Polski

Jakub Zima

Oskar Kukie otrzymał powołanie do Reprezentacji Polski. Jest to bardzo duże wyróżnienie i jednocześnie efekt szkolenia w wałbrzyskim Chełmcu.

Oskar Kukie to zawodnik drużyny młodzików, która w sezonie 2019/20 zdobyła wicemistrzostwo Dolnego Śląska i jednocześnie awansowała do 1/4 finałów Mistrzostw Polski (turniej zostanie rozegrany na przełomie sierpnia i września). Mierzący 201cm i urodzony w 2006 roku zawodnik gra na pozycji środkowego bloku a pierwsze kroki w mini siatkówce stawiał w rodzinnej Kamiennej Górze. Jednak to właśnie w Wałbrzychu pod okiem trenera Tomasza Botwiny rozwinął się na tyle, że został zauważony przez Konrada Copa – selekcjonera Reprezentacji Polski.

Co warte podkreślenia Oskar jest rok młodszy od większości kadrowiczów (docelowym rocznikiem jest 2005). Na przełomie lipca i sierpnia kadra Polski będzie przygotowywać się do mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) zaplanowanych na końcówkę roku. Wygrana w EEVZIE gwarantuje udział w przyszłorocznym czempionacie Starego Kontynentu. Wszyscy trzymamy kciuki za Oskara i jesteśmy jednocześnie bardzo dumni z osiągniętego rezultatu i wyróżnienia.

źródło: KPS Chełmiec Wałbrzych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Siatkówka: Nackowski błyszczy na plaży

Bardzo udanie pobyt w Kołobrzegu wspominać będzie Bartłomiej Nackowski, który w parze z Kubą Kilianem wygrał młodzieżowy Puchar Bałtyku w kategorii młodzików. Międzynarodowy turniej siatkówki plażowej pod patronatem PZPS i Polskiej Siatkówki był świetnym przetarciem i doświadczeniem przed zbliżającymi się półfinałami MP (odbędą się w dniach 8-10 lipca w Obornikach […]