21/01/2021

Puchar Polski: Ślęza Wrocław wygrywa. Dominik Więcek z golem

Wielki finał Pucharu Polski Okręgu Wałbrzych został rozegrany na głównej płycie Zagłębia Lubin. Stadion Miedziowych okazał się jednak szczęśliwy dla wrocławian. Ślęza już w pierwszej akcji zdobyła prowadzenie.

Kolejne minuty były wyrównane. Pomimo wielu sytuacji, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i do przerwy wynik już się nie zmienił. W drugiej połowie obie drużyny starały się zmienić rezultat spotkania. Gospodarze zdobyli nawet gola, ale tym razem sędzia odgwizdał spalonego. Niedługo po tej sytuacji Bartłomiej Kłudka trafił w poprzeczkę.

Zagłębie starało się grać szybko z dużą wymiennością pozycji. Stwarzane sytuacje nie kończyły się jednak bramkami. Tu bardziej skuteczni okazali się goście, którym w końcowej fazie spotkania dwukrotnie udało się pokonać rywala. Honorowe trafienie wychowanka Victorii Wałbrzych, Dominika Więcka niż już zmienić nie mogło.

Za zwycięstwo Ślęza otrzymała czek na 40 tysięcy złotych i prawo gry w pierwszej rundzie Pucharu Polski szczebla krajowego, który w zmienionej formie stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla widzów.

Zagłębie II Lubin – Ślęza Wrocław 1:3 (0:1)
90′ Więcek – 1′ Guilherme, 83′ 85′ Traczyk

Zagłębie II: Kalinowski – Borkowski (86’Mach), Rogalski, Lepczyński, Hanc, Kizyma, Kłudka (80’Siga), Dudziński, Czuban (73’Kusztal), Więcek, Laskowski (59’Zynek)

Ślęza: Zabielski – Bohdanowicz, Muszyński, Lewkot, Bialik, Niewiadomski, Stempin, Dyr, Traczyk (90’Szewczyk), Guilherme (68’Kotyla), Stępień (46’Gil)

zdjęcia użyczone /autor W. Fryt/
wideo: Ślęza Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.