Puchar Polski: Ślęza Wrocław wygrywa. Dominik Więcek z golem

Jakub Zima

Wielki finał Pucharu Polski Okręgu Wałbrzych został rozegrany na głównej płycie Zagłębia Lubin. Stadion Miedziowych okazał się jednak szczęśliwy dla wrocławian. Ślęza już w pierwszej akcji zdobyła prowadzenie.

Kolejne minuty były wyrównane. Pomimo wielu sytuacji, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i do przerwy wynik już się nie zmienił. W drugiej połowie obie drużyny starały się zmienić rezultat spotkania. Gospodarze zdobyli nawet gola, ale tym razem sędzia odgwizdał spalonego. Niedługo po tej sytuacji Bartłomiej Kłudka trafił w poprzeczkę.

Zagłębie starało się grać szybko z dużą wymiennością pozycji. Stwarzane sytuacje nie kończyły się jednak bramkami. Tu bardziej skuteczni okazali się goście, którym w końcowej fazie spotkania dwukrotnie udało się pokonać rywala. Honorowe trafienie wychowanka Victorii Wałbrzych, Dominika Więcka niż już zmienić nie mogło.

Za zwycięstwo Ślęza otrzymała czek na 40 tysięcy złotych i prawo gry w pierwszej rundzie Pucharu Polski szczebla krajowego, który w zmienionej formie stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla widzów.

Zagłębie II Lubin – Ślęza Wrocław 1:3 (0:1)
90′ Więcek – 1′ Guilherme, 83′ 85′ Traczyk

Zagłębie II: Kalinowski – Borkowski (86’Mach), Rogalski, Lepczyński, Hanc, Kizyma, Kłudka (80’Siga), Dudziński, Czuban (73’Kusztal), Więcek, Laskowski (59’Zynek)

Ślęza: Zabielski – Bohdanowicz, Muszyński, Lewkot, Bialik, Niewiadomski, Stempin, Dyr, Traczyk (90’Szewczyk), Guilherme (68’Kotyla), Stępień (46’Gil)

zdjęcia użyczone /autor W. Fryt/
wideo: Ślęza Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Kobiecy futbol: Zagłębie w IV lidze dolnośląskiej

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej podał podział rozgrywek kobiecej piłki nożnej. Po zlikwidowaniu AZS PWSZ Wałbrzych, jedyną wałbrzyską drużyną zostaje Zagłębie Wałbrzych. Reorganizacja rozgrywek sprawiła, że podopieczne trenera Łukasza Wojciechowskiego w nowym sezonie przystąpią do gry w nowej IV lidze dolnośląskiej. Rywalem Zagłębia będzie grupa bardzo wymagających zespołów, ze Ślęzą Wocław […]