A klasa: Nowe Miasto lepsze od Zagłębia [wideo]

Jakub Zima

Derby zawsze mają swój klimat i powodują pewien dreszczyk emocji. W II kolejce Wałbrzyskiej Serie A doszło do kolejnego pojedynku wałbrzyskich drużyn. Górnik Nowe Miasto podejmował Zagłębie. W trzech ostatnich meczach piłkarze z Nowego Miasta wygrywali trzykrotnie po 3:0.

Sobotnie spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenia Zagłębia. Występujący w roli gości podopieczni trenera Wojciechowskiego grali szybko i konsekwentnie taktycznie. Swoją przewagę udokumentowali bramką w 10 minucie. Cenne trafienie zanotował Jakub Fijałkowski. W kolejnych minutach mecz zaczął się wyrównywać. Górnik coraz częściej znajdował się w polu karnym Filipa Fonfary.

Groźnie było szczególnie po stałych fragmentach gry. Dwie dogodne sytuacje zmarnował również Adrian Matuła. Przed przerwą podopiecznym Wojciecha Błażyńskiego udało się jednak doprowadzić do wyrównania. Po jednym z dośrodkowań piłkę do własnej bramki skierował Michał Broniek.

W drugiej części meczu wynik długo się nie zmieniał. Pomimo różnych sytuacji aż do 80 minuty mieliśmy wynik remisowy. Dopiero przypadkowe zagranie ręką jednego z obrońców Zagłębia zmusiło sędziego do podyktowania rzutu karnego. Jedenastkę na bramkę zamienił Miłosz Ilski. Dwie minuty przed końcem zawodów wynik spotkania ustalił Piotr Jankowski.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Zagłębie Wałbrzych 3:1 (1:1)
26′ Broniek (sam), 80′ Ilski (k), 88′ P. Jankowski – 10′ Fijałkowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

A klasa: Podział punktów w Głuszycy

Kolejny raz duża liczba kibiców obserwowała zmagania na boisku w Głuszycy, gdzie miejscowy Włókniarz podejmował KP Podgórze Wałbrzych. Po zeszłotygodniowych zmaganiach atmosfera w obu zespołach zdecydowanie różna. Gospodarze chcieli się odegrać za porażkę. Wałbrzyszanie zamierzali udowodnić, że są w dobrej dyspozycji. Mecz toczył się w szybkim tempie. Włókniarz starał się […]