American Football: Paweł Sołtysiak dalej z Miners

Jakub Zima
Podobnie jak w poprzednich latach głównym trenerem Miners Krause Wałbrzych będzie Paweł Sołtysiak. Oto co szkoleniowiec powiedział przed pierwszym spotkaniem ligowym.
– W tym roku udało nam się dokonać w przygotowaniach do sezonu czegoś wyjątkowego. Podpisaliśmy kontrakty z wielkimi i utytułowanymi zawodnikami – Patryka Matkowskiego i Tomasza Soskę już ogłosiliśmy, niebawem przedstawimy kolejnych zakontraktowanych zawodników. Jeszcze niedawno byliśmy młodą niedoświadczoną drużyną, dziś mamy wyszkolonych i ogranych w drugiej lidze wychowanków, do tego kilka mocnych transferów. To powoduje, że stajemy się coraz mocniejszym futbolowym, punktem na mapie Polski. Taki miałem cel, gdy zakładałem tą drużynę, chciałem wykorzystać potencjał większego miasta, niż ten z którego się wywodzę – mówi trener Miners.
W drużynie doszło do kilku zmian. Szykowaliśmy się na kolejny dobry rok. Potwierdza t również sam trener.
– Lokomotywa Miners na ten rok była bardzo mocno rozpędzona, podpisaliśmy kontrakt z świetnym rozgrywającym z USA, miał już do nas przylatywać, gdy wszystko zatrzymała epidemia. Musieliśmy nieco przetasować nasze założenia i oto już jesteśmy na tydzień przed przesuniętym sezonem. Mamy świetny i gotowy do gry skład.

– Patryk Matkowski w roli asystenta to spore wzmocnienie, oprócz tego, że ma spore doświadczenie na boisku to grał pod najlepszymi trenerami w Europie, poznał ich systemy gry i strategię. Grzechem byłoby nie skorzystać z takiej wiedzy. Dlatego wzmocni nasz sztab. W rozwoju Lini Ataku wspierał mnie doświadczony Paweł Cieciera – wychowanek Wałbrzycha. Wszystkim Trenerom Miners udało się stworzyć bardzo kompletną drużynę. Jesteśmy bardzo mocni i już odliczamy dni do pierwszego sprawdzianu z Wataha Zielona Góra – tłumaczy Paweł Sołtysiak
Serdecznie zapraszam na mecze 30 sierpnia w Wałbrzychu , z dumą będziemy chcieli Państwu zaprezentować efekty naszej rocznej, czy patrząc szerzej – nawet 5 letniej pracy na rzecz Miners. Szykuje się wielki mecz, zawodnicy są bardzo zmotywowani, to gwarancja najlepszych emocjimówi Paweł Sołtysiak, Trener Główny Miners 2020.
źródło: Miners Krause Wałbrzych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

B klasa: Przed nami II kolejka

Brawami na stojąco nagrodzili kibice piłkarzy po meczu Szczytu z KP MCK Mieroszów. Spotkanie obfitowało w wiele emocjonalnych zwrotów akcji. Na podobne wrażenia liczymy po rozegraniu II serii gier. W sobotę w Mieroszowie miejscowy KP MCK podejmie Spartę Przełom Pastuchów. Pozostałe mecze zaplanowano już na niedzielne przedpołudnie. Szczyt Boguszów zagra […]