A klasa: Zieloni wygrywają z Podgórzem

Jakub Zima

Pojedynek dwóch beniaminków elektryzował kibiców obu drużyn. Fani dobrze pamiętają rywalizację z poprzedniego sezonu w Serie B. Awans i gra o szczebel wyżej była nagrodą za doskonałą grę. Dzisiaj zarówno Podgórze jaki Zieloni chcieli sprawić frajdę sobie i swoim fanom.

W trakcie meczu walki nie zabrakło. Gospodarze robili co mogli żeby zaskoczyć swojego rywala. Kilka zmarnowanych sytuacji Podgórza nastroiło drużynę z Mokrzeszowa do intesywniejszego wysiłku. Efektem były dwa gole przed przerwą i dwa gole po zmianie stron.

– Bezbramkowy remis z zeszłego sezonu zapowiadał bardzo zacięty mecz. Tak w istocie było. Nasz zespół od początku spotkania grał wysokim pressingiem wywierając sporo niepewności w szykach gospodarzy. W pierwszej odsłonie spotkania zespół z Wałbrzycha zagrażał naszej bramce przede wszystkim po rzutach wolnych oraz rzutach różnych. Niepotrzebne faule w pobliżu własnego pola karnego kosztowały nas trochę stresu – mówili po meczu przedstawiciele klubu z Mokrzeszowa.

Podgórze Wałbrzych – Zieloni Mokrzeszów 0:4 (0:2)
40′ Kozieł, 45′ Czemerzyński, 83′ Nowowiejski, 86′ Rogowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

B klasa: Mieroszów zaskoczył

Pierwszy ligowy mecz w Mieroszowie dał miejscowym kibicom bardzo dużo radości. Miejscowy zespół zagrał bardzo dobre zawody, strzelając rywalowi aż pięć bramek.  Pierwsze trafienie gospodarze zanotowali już w 2 minucie. Na drugie trzeba było jednak czekać aż do 54-tej. Wtedy to wynik meczu podwyższył Patryk Pacześny. Piłkarze KP MCK Mieroszów […]