27/02/2021

American Football: Miners zakończyli sezon

Pandemia stanęła na drodze futbolistów, którzy zmuszeni zostali rozegrać sezon w systemie turniejowym w lidze drużyn 9-osobowych. Tak skonstruowana 2 Liga Futbolu Amerykańskiego dała nam jedynie namiastkę emocji z poprzedniego sezonu, ale jak się nie ma co się lubi, to lubi się to, co się ma.

Wałbrzyszanie pierwszy turniej zagrali na swoim terenie. W pierwszym spotkaniu Miners ulegli drużynie z Zielonej Góry. W drugim zwyciężyli Sowy z Bielawy.

Kolejne zmagania podopiecznych trenera Pawła Sołtysiaka wyglądały już tylko gorzej. Najpierw wałbrzyszanie zanotowali dwie porażki. Szczególnie bolesna była ta, z zespołem ze Szczecina. Ponownie lepsi okazali się też zielonogórzanie. W trzecim turnieju Miners Wałbrzych po raz trzeci przegrali z Watahą Zielona Góra. Doznali również klęski w pojedynku z Armią Poznań i sezon 2020 zakończyli na 12 miejscu w 15 zespołowej stawce.

Bilans 1 zwycięstwo i 5 porażek chluby nie przynosi, szczególnie, że w zeszłorocznych rozgrywkach nasi zawodnicy dotarli aż do półfinału, gdzie niewiele zabrakło, by zwyciężyć kwalifikację do 1 Ligi.

Mecze Miners Wałbrzych w sezonie 2020:

  1. Miners – Wataha Zielona Góra 12:18
  2. Miners – Bielawa Owls 26:20 (po dogrywce)
  3. Miners – Armada Szczecin 0:24
  4. Miners – Wataha Zielona Góra 17:22
  5. Miners – Wataha Zielona Góra 12:24
  6. Miners – Armia Poznań 7:33

TURNIEJ W WAŁBRZYCHU
TURNIEJ W ZIELONEJ GÓRZE
TURNIEJ W POZNANIU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.