27/01/2021

A klasa: Czarni nagrodzeni za konsekwencję w grze

Po pierwszych 45 minutach spotkania trudno było oczekiwać, że wałbrzyszanie zmobilizują się na tyle by urwać punkty dobrze grającemu Górnikowi Boguszów Gorce. Gospodarze bardzo skrupulatnie wypełniali przedmeczowe założenia taktyczne i wydawało się, że taka postawa wystarczy do zgarnięcia kompletu punktów.

Z taką opinią zgadzali się również przedstawiciele klubu z Wałbrzycha.

– Do przerwy przegrywamy w Gorcach z Górnikiem 0:1… Katastrofalne pierwsze 30 minut i możemy tylko mówić o szczęściu, że wynik nie jest dużo wyższy… W ostatnim kwadransie trochę się przebudziliśmy, ale nadal nie wygląda to za dobrze..

Po zmianie stron Czarni zaczęli jednak grać nieco inaczej. Konsekwentnie wykorzystywany wachlarz poszczególnych zagrań, przyniósł w końcu pożądany skutek. Goście pomimo straty drugiego gola, szybko się pozbierali i w ciągu zaledwie 120 sekund doprowadzili do wyrównania.

Mecz Górnik-Czarni kończy się wynikiem 2:2! Przegrywaliśmy już 0:2, ale graliśmy do końca i w ostatnim kwadransie gole Damiana Sęka i Łukasza Fiszera zapewniły nam 1 punkt! W końcówce jedni i drudzy mogli jeszcze zdobyć zwycięskiego gola, ale wynik nie uległ już zmianie! Brawa za walkę do końca!cieszą się z remisu przedstawiciele Czarnych.

Górnik Boguszów Gorce – Czarni Wałbrzych 2:2 (1:0)
19’ Ciągło, 49’ W. Garwol – 80’ Sęk, 82’ Fiszer