27/01/2021

Piłkarze Zdroju Jedlina Zdrój rozgrywają zaległe spotkania ligowe. W sobotnim pojedynku 14 kolejki z Trojanem Lądek Zdrój, można było emocjonować się grą od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.

Gospodarze tuż po pierwszym gwizdku mogli zdobyć gola. Dominikowi Tłuścikowi zabrakło jednak odrobiny szczęścia. Kilka kolejnych prób przyniosło jednak oczekiwany efekt. Napastnik gospodarzy wykorzystał podanie z głębi pola i umieścił piłkę między słupkami. Później jeszcze przed przerwą gol Tłuścika i zasłużony odpoczynek.

Po zmianie stron mecz nabrał tempa. Goście zaczęli grać odważniej. Stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji. Jedną z nich obrońcy Zdroju nieprzepisowo zatrzymali w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Paweł Skowron. Po zaledwie 120 sekundach sędzia podyktował rzut karny dla Zdroju. Próbę nerwów wytrzymał Rafał Lipiński. Zaskoczeni obrotem sprawy zawodnicy z Lądka Zdroju zaatakowali i ku zaskoczeniu wszystkich w niespełna 2 minuty odrobili dwie bramki straty.

Remis i otwarta gra do końca dały obu drużynom szansę na zdobycie upragnionej bramki. Gorąco zrobiło się w polu karnym gości w 90 minucie meczu. Sędzia dyktuje drugi rzut karny dla gospodarzy. Nieoczekiwanie Rafał Lipiński przegrywa pojedynek z Kubicą, jego dobitka trafiła w słupek. Szczęście uśmiechnęło się jednak do pomocnika Zdroju, który w ostatniej akcji meczu umieszcza piłke w siatce.

– W meczu zaległej kolejki, Zdrój pokonał u siebie zespół Trojana Lądek-Zdrój 4:3.  Dwie bramki dla Zielono-Czerwonych zdobył Dominik Tłuścik, który wykorzystał podania Piotra Chałupki, oraz Roberta Kubowicza, a kolejne dwie bramki dołożył Rafał Lipiński, który najpierw skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Łukaszu Samcu, a później w 95 minucie spotkania wykorzystał zagranie Roberta Kubowicza i zapewnił jedlinianom komplet punktówinformowali przedstawiciele klubu z Jedliny

Zdrój Jedlina Zdrój – Trojan Lądek Zdrój 4:3 (2:0)
3’ 40’ Tłuścik, 60’ (k) 90+5’ Lipiński – 58’ Skowron (k) 81’ Michał Poświtajło, 83’ Marcin Poświtajło