24/01/2021

Koszykówka: Lekcja, z której na pewno wyciągną wnioski

Młodzieżowe rozgrywki są dla fanów sportu często tylko dodatkiem do rywalizacji pierwszych zespołów. Wyniki osiągane przez młodszych kolegów, są też bardzo różne i nie zawsze odzwierciedlające poziom szkolenia w danym klubie. W ostatnią niedzielę, w Hali Wałbrzyskich Mistrzów odbył się mecz młodzików, w którym Śląsk wygrał wysoko, ale wałbrzyska młodzież starała się z całych sił grać tak, by po meczu mieć świadomość, że zrobiła wszystko.

Przewaga wrocławian nie podlegała dyskusji. Od początku spotkania przewaga uzyskana przez podopiecznych trenera Dariusza Kacy, była bardzo wyraźna. Co więcej rosła z każdą kolejną minutą. Już do przerwy różnica między drużynami wynosiła 42 punkty. Trener gospodarzy, Marcin Ewiak, wciąż jednak gorąco zachęcał swoich zawodników, by starali się jeszcze bardziej. Cierpliwie tłumaczył, jak rozegrać kolejne akcje. Pokazywał gdzie popełniono błędy.

Efektem tej wiary była zdecydowanie lepsza druga połowa, która zakończyła się porażką, ale już 26 punktami. Wałbrzyszanie dużo lepiej w tej części meczu, zagrali w defensywie. Nieźle też wyglądały akcje pod koszem rywala. Gdyby jeszcze tego dnia podstawowi strzelcy wykazali się choć odrobinę lepszą skutecznością, to może i sam wynik byłby nieco lepszy. Cieszy jednak podejście trenerów, którzy pomimo wielkiej różnicy pomiędzy zespołami, podchodzą do swojej pracy bardzo profesjonalnie. Na pochwałę zasługuje również Kamil Paduch, który z 17 punktami okazał się najlepszym zawodnikiem Górnika.

MŁODZIK| Górnik Trans.eu Wałbrzych – Śląsk Wrocław 40:108 (7:30, 11:30, 12:20, 10:28)